Dziewczyny z pucharem

Na ostatni akcent 2015 roku drużyna Puszczy wybrała się do pobliskiej Wieliczki, by na obiektach Solnego Miasta rozegrać Turniej z okazji Święta Niepodległości o tytuł najlepszej żeńskiej drużyny w Podokręgu Wieliczka.

Do turnieju przystąpiły wszystkie kluby grające w strukturach Podokręgu. Z racji iż ilościowo możemy sobie na to pozwolić Puszcza wystawiła dwie ekipy. W turnieju również zadebiutowały koleżanki zza miedzy Dąb Zabierzów Bocheński.

Drużyny grały systemem każdy z każdym, a całą zabawę rozpoczęły gospodynie z zespołem Puszczy I . Mecz bardzo wyrównany jednak to nasza drużyna pokazała charakter i grę do końca. W jednej z ostatnich akcji meczu Patrycja Kowalik wykorzystała błąd bramkarki Górnika i dała piękne otwarcie naszej „Jedynce”. W drugim meczu turnieju swoją historię napisały piłkarki Dębu i w pierwszym historycznym meczu uległy minimalnie Piastunkom z Łapanowa 2:1.

Nasza „Dwójka” zaskoczyła chyba nawet trenera Słabonia bo w swoim pierwszym meczu zremisowały z Górnikiem Wieliczka 1:1 a bohaterkami meczu zostały Anna Wełna która obroniła rzut karny, a remis drużynie z Niepołomic dała Weronika Dudziak ( na zdjęciu).

Do wydarzenia sportowego gminy Niepołomice doszło w kolejnym meczu, gdzie Puszcza I zagrała z Dębem Zabierzów Bocheński. Nasze dziewczyny nie dały szans zaczynającym dopiero przygodę koleżankom z Zabierzowa i zaaplikowały im 8 bramek, a łupem podzieliły się 3 x Jędrzejczyk, 2 x Kowalik oraz Bania, Rogowska i Motyka.

Siostrzany pojedynek mieliśmy w następnym meczu, gdzie nasza „Jedynka” wygrała 3:0 z „Dwójką” gdzie wszystkie bramki padły w drugiej połowie za sprawą Pilarskiej, Jędrzejczyk i Przeniosło.

Weronika Dudziak praktycznie sama wygrała mecz strzelając rywalkom pięć bramek zbierając ogromne oklaski publiczności. Dodać trzeba, że zawodniczki Dębu strzeliły bramkę honorową za sprawą Moniki Antończyk która znalazła się w sytuacji sam na sam z Wełną i po strzale w długi róg pokonała naszą bramkarkę.

Ostatni mecz turnieju był decydujący dla „Jedynki” by potwierdzić swoją dominację w turnieju dziewczyny chciały zakończyć zawody tak jak i zaczęły….. i tak zrobiły podobnie jak z Górnikiem, Puszcza wygrała 1:0 i podobnie jak wtedy bramkę strzeliła Kowalik. W ostatnim meczu turnieju Puszcza II przegrała z Piastem Łapanów, a jedyną bramkę dla niepołomiczanek strzeliła nie przypadkowo po pięknym strzale „Dudu” Dudziak.

Puszcza I Niepołomice zdecydowanie wygrała turniej zorganizowany przez Gminę Wieliczka oraz Podokręg Wieliczka zdobywając komplet punktów strzelając 13 bramek nie tracąc żadnej.

Tomasz Słaboń (Trener Puszczy) „Świetne zakończenie pierwszego etapu tworzenia żeńskiej piłki w Niepołomicach. Zaczęliśmy turniejem młodziczek 1 czerwca w którym nasze młode pewnie ograły swoje rywalki, a kończymy tutaj dziś w Wieliczce podobnym wynikiem. Bardzo zależało mi na tym by dziś moje zawodniczki po prostu wygrały ten turniej, gdyż zasłużyły na to! za ciężką pracę w tych 7 miesiącach i na odrobinę uśmiechu i radości. Dziś spotkały się drużyny które tak na prawdę zaczynają zabawę w piłkę nożną. Dlatego ogromnie się cieszę że pokazaliśmy dziś, że to co robimy w Niepołomicach ma dobry kierunek i na chwilę obecną robimy to najlepiej w okolicy. Za te 7 miesięcy chcę powiedzieć. DZIĘKUJĘ dziewczynom, zarządowi głównie Panu Korozie, sponsorom, a przede wszystkim Kierownikowi Pawłowi bez którego na pewno nie bylibyśmy tu gdzie jesteśmy.
Największe plusy turnieju to w Puszczy I Żaneta Kołodziejczak za zero z tyłu, a w Puszczy II bez dyskusji WERONIKA „Dudu” Dudziak za najlepszą armatę turnieju.”

Puszcza I Kołodziejczak, Siwek, Kwiecińska, Bania, Motyka, Jędrzejczyk, Pokorniak, Rogowska, Kowalik, Przeniosło, Pilarska.
Puszcza II Olszewska, Wełna, Szlosek, Skibowska, Szczęśniak, Dudziak, Korbut, Hyrc, Rasińska, Lisowska, Kuzaj, Kozub.

Bramki łącznie : 7 – Dudziak, 4 – Kowalik, Jędrzejczyk, 1 – Bania, Rogowska, Motyka, Pilarska, Przeniosło.

Wyniki:
Górnik – Puszcza I 0:1
Górnik – Puszcza II 1:1
Puszcza I – Dąb 8:0
Puszcza I – Puszcza II 3:0
Puszcza II – Dąb 5:1
Puszcza I – Piast 1:0
Puszcza II – Piast 1:2

Tabela:
1. Puszcza I 12pkt 13:0
2. Górnik 7 pkt 6:2
3. Piast 6 pkt 4:5
4. Puszcza II 4 pkt 7:6
5. Dąb 0 pkt 2:18

 

 

 

Tomasz Słaboń