Dziewczyny znów najlepsze

Nasza żeńska sekcja po raz drugi okazała się najlepszą drużyną Podokręgu Wieliczka.
Podopieczne Trenera Słabonia tym razem okazały się niepokonane na parkiecie Wielickiego Kampusu (11 listopada Puszcza wygrała bez straty gola turniej na Orliku Solnego Miasta).

6 marca Podokręg Wieliczka zorganizował Turniej z Okazji Dnia Kobiet gdzie nasze dziewczyny zmierzyły się z drużynami żeńskimi grającymi w strukturach Podokręgu oraz gościnnie występującymi Promieniem Mikluszowice oraz Akademią Sportu Świątniki Górne.

Po ograniu najgroźniejszego rywala jakim był Górnik Wieliczka, przyszły łatwe mecze z debiutantami gdzie nasze Czikensy zdemolowały ASŚG 10:0 oraz Promień 9:1. Czwartym meczem były derby gminy Niepołomice. Coraz śmielej radzące sobie piłkarki Dębu po samobóju naszej Kapitan Natalii Bani bardzo długo wybijały z głowy Puszczy zwycięstwo w tym turnieju. Jednak doświadczenie i charakter ekipy z Kusocińskiego 2 ostatecznie dał wygraną 2:1 zarówno w przedostatnim meczu jak i w całym turnieju. Na deser piłkarki Puszczy w rezerwowym składzie zremisowały z Piastem Łapanów 2:2.

Pełne wyniki turnieju można znaleźć na stronie internetowej Wielickiego Podokręgu.

W turnieju Puszcza zdobyła aż 26 bramek tracąc tylko 6, a najskuteczniejszą piłkarką turnieju została Patrycja Rogowska. To dopiero był wstęp do tego na co nasza drużyna czekała prawie 11 miesięcy….

Po krótkim wypoczynku drużyna udała się do Krakowa na mecz sparingowy z Prądniczanką Kraków. Mecz bardzo istotny dla Trenera Słabonia, mecz który miał pokazać jaki progres zrobiły dziewczyn od 16 sierpnia kiedy to w Pucharze Polski przegraliśmy na Stadionie Miejskim właśnie z ekipą Trenera Sędora 0:5.

Gospodynie nastawione były na atak, lecz grające wysokim pressingiem niepołomiczanki (jak na całodniowe granie) sprawiły sporo problemów aspirującym do gry w II lidze piłkarkom Prądniczanki. Mecz Puszcza co prawda przegrała 1:3. Ozdobą meczu była jednak honorowa bramka dla naszej drużyny zdobyta przez Rogowską.

Skrót meczu z Prądniczanką

Po rewelacyjnej niedzieli nasze piłkarki zasługują na ogromne brawa, a my już nie możemy doczekać się startu ligi i wielkich emocji w walce o utrzymanie w III lidze !

 

/ts/