Dżoker Stępień dał 3 punkty!

Data 29 lipca 2018 roku przejdzie do historii naszego klubu. Oficjalna inauguracja oświetlenia przy Kusocińskiego 2 połączona z jubileuszem 95-lecia klubu zakończyła się zwycięstwem nad Stalą Mielec. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Konrad Stępień.

Już przed pierwszym gwizdkiem arbitra na murawie Stadionu Miejskiego w Niepołomicach sporo się działo. Otóż jubileuszowe koszulki otrzymali Tomasz Tułacz i Michał Mikołajczyk. Szkoleniowiec Puszczy został uhonorowany za przekroczenie bariery 100 meczów ligowych na ławce trenerskiej naszej drużyny. Wracający do zdrowia kaptan Puszczy ma za sobą natomiast 150 oficjalnych meczów i jest liderem spośród wszystkich zawodników w kadrze.

Nietypowych akcentów było więcej. Piłkarze Puszczy w dzisiejszym spotkaniu zagrali w specjalnych koszulkach, które swoim stylem i efektownymi retro kołnierzykami nawiązywały do strojów z początków piłki w Niepołomicach.

Kiedy jednak o 19:23 Paweł Pskit rozpoczął mecz o kurtuazji nie było już mowy. W początkowej fazie meczu to zawodnicy Stali mieli więcej z gry na rozświetlonym K2. Celnych strzałów było jednak niewiele. Jeśli już któryś z zespołów kończył akcję uderzeniem to jednak najczęściej interwencja bramkarzy nie byłą konieczna.

Po zmianie stron obraz gry uległ nieco zmianie. Ataki Puszczy były konkretniejsze i z minuty na minutę bramka zdawała się wisieć w powietrzu. Bardzo aktywny był duet Drzazga, Orłowski, który starał się zaskakiwać przyjezdnych szybkimi kontratakami.

Pomiędzy 65 a 67 minutą meczu nasi zawodnicy stworzyli sobie trzy dogodne sytuacji w których dwukrotnie bliski powodzenia był Żytek, a raz szczęścia zabrakło Stefanikowi. W 72 minucie meczu miała miejsce kluczowa jak się okazała zmiana w meczu, kiedy to Poźniaka zmienił Konrad Stępień. 6 minut później po wrzucie autu Fryca, Stępień kapitalnie odnalazł się w polu karnym rywala i strzałem w długi róg pokonał Seweryna Kiełpina.

W końcówce meczu debiut w barwach Puszczy zaliczył jeszcze Hubert Tomalski, który kilkanaście sekund później mógł się w niesamowity sposób przywitać z licznie zgromadzoną niepołomicką publicznością. Debiutant kropnął potężnie z dystansu i lecący pocisk minimalnie minął okienko bramki Kiełpina. Gdyby piłka wpadła do siatki byłaby z pewnością niecodziennym trafieniem na boiskach Fortuna 1 ligi.

W doliczonym czasie gry Nowak mógł jeszcze uratować remis dla Stali, ale z 16 metrów jego płaski strzał chybił celu. Chwile później święto przy Kusocińskiego można było udać za udane w każdym calu!

Puszcza Niepołomice 1-0 Stal Mielec
Konrad Stępień 78

Puszcza: 99. Miłosz Mleczko – 4. Patryk Fryc, 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 27. Mateusz Bartków – 25. Wiktor Żytek (85, 10. Hubert Tomalski), 11. Marcin Stefanik, 8. Longinus Uwakwe, 9. Krzysztof Drzazga (87, 14. Dawid Ryndak), 18. Kamil Poźniak (72, 5. Konrad Stępień) – 19. Marcin Orłowski.

Stal: 87. Seweryn Kiełpin – 22. Mateusz Spychała, 51. Rafał Grodzicki, 4. Martin Dobrotka, 23. Krystian Getinger – 33. Maksymilian Banaszewski (74, 20. Grzegorz Tomasiewicz), 16. Josip Šoljić, 5. Marcel Gąsior, 17. Bartosz Nowak, 30. Łukasz Wroński (64, 28. Mendi) – 9. Andreja Prokić.

żółte kartki: Czarny, Stefanik, Drzazga.

sędziował: Paweł Pskit (Łódź).
widzów: 1550.