Faworyt nie zawiódł!

Iskra Zakrzów – Puszcza Niepołomice 1-6 (1-3)
Bramki: Jakub Walczyk 3, Krzysztof Ligęza 2, Filip Gródecki.

Drużyna Młodzików Puszczy Niepołomice przyjechała na mecz do Zakrzowa w roli faworyta. Zaraz po gwizdku rozpoczynającym spotkanie zawodnicy z Niepołomic przejęli inicjatywę i atakowali bramkę Iskry Zakrzów.

Pierwszy gol padł po akcji środkiem boiska, którą sfinalizował Kuba Walczyk, silnym strzałem z pola karnego nie dając żadnych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi z Zakrzowa. Niedługo po zdobyciu pierwszej bramki, środkowy napastnik Puszczy sfinalizował sytuację, bliźniaczo podobną do pierwszej akcji bramkowej i zespół z Niepołomic mógł cieszyć się z prowadzenia 2-0.

W tym fragmencie gry Puszcza osiągnęła dużą przewagę co przejawiało się w wykonywanych seryjnie rzutach rożnych. Po jednym z nich goście strzelili trzecią bramkę. Dawid Samek precyzyjnie dośrodkował piłkę na wbiegającego Krzysztofa Ligęzę, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Wysokie prowadzenie uśpiło na chwilę czujność obrońców Puszczy i ambitnie walczący zawodnicy Iskry strzelili w końcówce pierwszej połowy honorową bramkę.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza część meczu. Kolejne gole wydawały się tylko kwestią czasu. Dobrą grę ukoronował zdobyczą bramkową Filip Gródecki, Krzysztof Ligęza zdobył swoją drugą bramkę a Kuba Walczyk ustrzelił hat-tricka. Okazałe zwycięstwo stało się faktem.

Na gratulacje zasłużyli wszyscy zawodnicy, którzy dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu rozegrali bardzo dobre spotkanie!