„Gotowe na Łapanów”

Żeńska Puszcza Niepołomice zakończyła okres przygotowawczy do ligowego meczu z Piastem Łapanów, który już w najbliższą sobotę rozegrany zostanie na Stadionie Miejskim w Niepołomicach.

W minioną rozgromiły Promień Mikluszowice 13:1 dziś dziewczyny zagrały dwa sparingi z kolegami z drużyny młodzików.

Na bocznym boisku Stadionu Miejskiego Puszcza II zaczęła całą zabawę. Mecz zdecydowanie na korzyść dziewczyn. Przewaga była widoczna i zdecydowana, ale bramkarz młodzików zachowywał czyste konto. Żeńska „dwójka” pokazała charakter grając do końca. 2 minuty przed ostatnim gwizdkiem Natalia Przeniosło ruszyła sam na sam z bramkarzem zostawiając obrońców za sobą i ładnym mierzonym strzałem dała prowadzenie swojej drużynie. Minutę później chłopaków szans pozbawiła Klaudia Nosal strzelając swoją premierową bramkę w barwach Puszczy.

Żeńska Puszcza II – Puszcza Młodziki II 2:0 (0:0)
Bramki: Przeniosło i Nosal
Skład Żeńskiej Puszczy: Wełna – Rasińska (Makula) Lisowska Hyrc – Kwiecińska (Korbut) Dudziak (Nosal) Szczęśniak – Pilarska (J.Sum) Przeniosło.

Po tym meczu cała ekipa przeniosła się na Orlik w Niepołomicach gdzie zmierzyły się „jedynki” obu drużyn. Mecz ten zagrano 3X20 minut. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 0:0 lecz trzeba wspomnieć o kilku sytuacja bramkowych chłopaków po których do teraz słupki i poprzeczki trzęsą się. Cała impreza rozkręciła się na dobre w drugiej części meczu. Duet Bania Rogowska a raczej Bania do Rogowskiej, Rogowska do Bani i tak dalej i tak dalej… wyprowadza dziewczyny na prowadzenie 2:0. Po tym „BanioRogowaniu” obudzili się młodziki trenera Górki i bramkę kontaktową zdobywa Gębołyś. Lecz pod koniec drugiej tercji przewagę powiększa Patrycja Kowalik. Trzecia odsłona to zdecydowanie słabsza fragmentami gra dziewczyn i pozwolenie na strzelenie dwóch bramek chłopakom. Bramki strzelili Gębołyś i Pawłowski. Mimo kilku bardzo dobrych sytuacji Rogowskiej czy Kowalik wynik meczu zakończył się wynikiem 3:3.

Żeńska Puszcza I – Puszcza Młodziki I 3:3 ( 0:0, 3:1, 3:3)
Bramki: Rogowska, Bania, Kowalik
Skład Żeńskiej Puszczy: Kołodziejczak – Skibowska Motyka – Pokorniak Jędrzejczyk – Kowalik
oraz Olszewska – Gąsłowska Szlosek – Bania Rogowska – Przeniosło.

Tomasz Słaboń (Trener Żeńskiej Puszczy) Jesteśmy po trzech sparingach, które miały nam dać pewność siebie i mam nadzieję że osiągnęliśmy cel. Wychodzimy w sobotę pewni siebie z szacunkiem dla przeciwniczek lecz z zerem litości. Nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów w tym meczu. Wystawimy najmocniejszy skład jaki mamy obecnie. Dziś chcę wyróżnić w pierwszym meczu zdecydowanie Elizę Hyrc która znakomicie czyściła w obronie i była wszędzie. W drugim meczu duet Bania Rogowska to same ohy i ahy… te dziewczyny znakomicie ze sobą współpracują. Nie mogę zapomnieć też o leginsach Żanety typu pantery…. bez których nie ma prawa pojawić się w sobotę. A tak poważnie Żani miała bardzo dużo dzisiaj szczęścia. Dobry mecz również Asi Olszewskiej która mimo iż nie gra za często dziś w kilku interwencjach pokazała klasę. Zapraszam wszystkich na sobotę by wspomóc dziewczyny swoim dopingiem. Ja zapewniam że nasze dziewczyny dają z siebie wszystko i godnie reprezentować będą barwy Puszczy Niepołomice”