Gramy dalej w pucharze Polski!

W spotkaniu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski pokonaliśmy w meczu wyjazdowym GKS Jastrzębie 2:0. Gole dla naszego zespołu zdobyli Hubert Tomalski i Marcin Stefanik.

Spotkanie rozpoczęło się w spokojnym tempie, choć dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze. GKS próbował zaskoczyć nasz zespół dośrodkowaniami z bocznych sektorów boiska, ale piłki albo padały łupem Górskiego, albo podania przechwytywali nasi defensorzy. Pierwsza groźną akcję przeprowadzili zawodnicy Jastrzębia. Strzał Mroza przeleciał jednak nad naszą bramką. Puszcza z minuty na minutę utrzymywała się dłużej przy piłcem ale brakowało bezpośredniego zagrożenia pod bramką Drazika.

GKS był bliski objęcia prowadzenia w 34. minucie, gdy Feruga strzałem z dystansu postraszył Górskiego. To jednak Żubry otworzyły wynik meczu. W 38. minucie Tomalski na raty pokonał golkipera GKS-u i do szatni schodziliśmy z jednobramkową zaliczką.

W drugiej części meczu obraz gry się nie zmienił. Posiadanie piłki było po stronie gospodarzy, a Puszcza czekała na szansę z kontrataku. Dwa razy na bramkę Drazika uderzał Klec, jednak bez skutku. Zdecydowanie najbliżej gola dla nas było po dośrodkowaniu Mikołajczyka w 64. minucie meczu. W polu karnym GKS-u zakotłowało się, ale na nasze nieszczęście jeden z defensorów wyekspediował piłkę jak najdalej od bramki. Od 69. minucie musieliśmy sobie radzić w 10 po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Bartosza. Mimo gry w przewadze, GKS nie potrafił sforsować szczelnej defensywy zespołu Tomasza Tułacza. W 86. minucie z kontrą wyszła nasza drużyna, a w polu karnym sfaulowany został Stefanik. Pokrzywdzony pewnie wykorzystał jedenastkę i tym samym ustalił wynik meczu na 2:0 dla Puszczy!

GKS Jastrzębie – Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)

0:1 Tomalski 38′

0:2 Stefanik 86′ (k.)

Żółte kartki: Bielak (GKS) – Bartosz, Żytek, Żurek (Puszcza).
Czerwona kartka: Bartosz (Puszcza).                                                                                                          Sędzia: Jacek Lis.

GKS: 1. Grzegorz Drazik, 3. Mateusz Słodowy, 6. Lukas Bielak, 7. Patryk Skórecki (53′ 8. Kamil Jadach), 11. Łukasz Zejdler, 20. Daniel Feruga (kpt), 21. Marek Mróz, 28. Jakub Apolinarski (63′ 10. Farid Ali), 29. Michał Rutkowski, 94. Dawid Witkowski, 99. Daniel Rumin (63′ 32. Dominik Sokół).

Puszcza: 99. Mateusz Górski, 5. Konrad Stępień, 7. Jakub Bartosz, 9. Łukasz Spławski (72′ 27. Mateusz Bartków), 10. Hubert Tomalski, 11. Marcin Stefanik, 14. Jakub Serafin, 18. Michał Klec (67′ 17. Bartosz Żurek), 24. Michał Rakoczy (78′ 16. Mateusz Skrzypczak), 25. Wiktor Żytek, 28. Michał Mikołajczyk (kpt).