Gramy dalej

Piłkarze Puszczy Niepołomice pokonali w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski trzecioligową Resovię Rzeszów 1-2. Obie bramki dla naszej drużyny zdobył debiutujący Mateusz Broź.

Start rozgrywek o Puchar Polski był okazją do zobaczenia nowych twarzy w drużynie Puszczy Niepołomice. Swoje pierwsze minuty rozegrali: Michał Czarny, Konrad Wieczorek, Mateusz Janiec, Damian Furczyk oraz Mateusz Broź.

Bramkę dla Puszczy Niepołomice kibice w Rzesowie zobaczyli po pierwszym kwadransie gry. Michał Mikołajczyk zagrał piłkę do Mateusza Jańca rozgrywającego pierwszy mecz w barwach Puszczy, a ten dośrodkował ją w pole karne. Po niepewnym wyjściu bramkarza piłka spadła pod nogi Mateusza Brozia, który nie miał żadnych kłopotów z umieszczeniem jej w siatce.

Piętnaście minut później było już 0-2 dla Puszczy. Tym razem błysnął kolejny z debiutantów, grający na prawej obronie Konrad Wieczorek. Były gracz Legionovii Legionowo świetnie przedarł się między zawodnikami gospodarzy i zagrał prostopadłą piłkę do wychodzącego Brozia. Skrzydłowy Puszczy Niepołomice w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans bramkarzowi Resovii.

W końcówce pierwszej połowy groźnie w stronę bramki strzeżonej przez Marcina Pietrykę uderzał Mateusz Janiec, ale tym razem bramkarz Resovii popisał się bardzo dobrą interwencją.
Po zmianie stron hat tricka mógł skompletować Broź, któremu piłkę na 14 metr świetnie wyłożył wprowadzony w drugiej połowie Dominik Maluga. Niestety bohater Puszczy Niepołomice minimalnie przestrzelił. Minutę później Resovia zdobyła kontaktowego gola z rzutu karnego. Jego zdobywcą był Piotr Szkolnik, a do końca meczu pozostawało około 20 minut.

W ostatnich minutach meczu gospodarze śmielej zaatakowali nasz zespół, ale w bramce bezbłędnie prezentował się Marcin Staniszewski, który pewnie bronił wszystkie strzały napastników Resovii. Wynik nie uległ już zmianie i to nasz zespół w pierwszej rundzie Pucharu Polski zmierzy się z Borutą Zgierz.

Resovia 1-2 Puszcza Niepołomice
Piotr Szkolnik 69 (k) – Mateusz Broź 15, 30

Resovia: 82. Marcin Pietryka – 2. Jakub Konefał (46, 17. Mateusz Jurczak), 5. Przemysław Żmuda, 3. Mirosław Baran, 4. Piotr Szkolnik – 11. Radosław Adamski, 8. Konrad Domoń, 14. Szymon Kaliniec, 6. Damian Rusiecki, 10. Przemysław Pyrdek (81, 22. Dawid Bieniasz) – 9. Tomasz Ciećko.

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski – 5. Konrad Wieczorek, 18. Damian Lepiarz, 7. Michał Czarny, 15. Michał Mikołajczyk – 14. Mateusz Broź, 8. Łukasz Furtak (77, 10. Marcel Kotwica), 17. Dariusz Gawęcki, 11. Damian Furczyk, 16. Mateusz Janiec (55, 20. Dominik Maluga) – 6. Adrian Gębalski (62, 9. Roman Stepankow).

żółte kartki: Adamski, Baran – Mikołajczyk, Furtak.

sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).