Historia na remis

6 meczów, 4 remisy i po jednym zwycięstwie obu drużyn. W dotychczasowej rywalizacji Puszcza Niepołomice i Stal Mielec najczęściej dzielą się punktami.

Od sezonu 2014/2015 ligowe losy Puszczy Niepołomice i Stali Mielec zaczęły się przeplatać. Historia spotkań obu drużyn rozpoczęła się od zwycięstwa Puszczy 2-0. Jedyna porażka również miała miejsce w Mielcu kiedy to Stal wygrała 2-1.

To oznacza, że wszystkie dotychczasowe mecze Puszczy Niepołomice ze Stalą Mielec rozgrywane w Niepołomicach kończyły się podziałem punktów.

W Stali Mielec spore zmiany zaczęły się od ławki trenerskiej. Zbigniewa Smółkę dziś szkoleniowca Arki Gdynia zastąpił Artur Skowronek pracujący dotąd w Wigrach Suwałki. Identyczną drogą co nowy trener Stali podążył dotychczasowy obrońca Wigier Mateusz Spychała. Nowymi piłkarzami naszego niedzielnego rywala zostali także m.in. Seweryn Kiełpin oraz Andreja Prokić. Pierwszy z nich ostatnie lata spędził w Ekstraklasie, a drugi potrafił kiedyś zdobyć cztery bramki w jednym meczu rozgrywanym w Niepołomicach.

Stal Mielec musi jednak zasypać sporą wyrwę po Jakubie Araku (teraz Lechia Gdańsk) oraz Michale Janocie (Arka Gdynia). Obaj piłkarze stanowili bowiem o ofensywnej sile Stali w ubiegłym sezonie.

Po pierwszej kolejce Fortuna 1 ligi nastroje w obu zespołach są zgoła odmienne.

Ligowe granie nasi rywale udanie rozpoczęli wygrywając w Krakowie z Garbarnią 2-0 po bramkach Dobrotki i Banaszewskiego.  Dla Stali był to pierwszy z czterech wyjazdowych meczów na początku tego sezonu. Kolejne delegacje związane są bowiem z wymianą murawy na stadionie w Mielcu.

Zupełnie inne nastroje panują w naszej drużynie. Choć porażkę w Częstochowie można było w jakiś sposób wkalkulować to jednak nikt nie przewidywał aż takich rozmiarów przegranej inauguracji. Tomasz Tułacz miał spore pretensje do swojego zespołu i z pewnością podczas niedzielnego święta będzie chciał zobaczyć odmienioną Puszczę!

Mecz niezależnie od wyniku przejdzie do historii jako pierwsze spotkanie o punkty rozegrane w Niepołomicach w świetle jupiterów. Dodatkowo będzie to mecz podsumowujący 95 lat naszej drużyny. Oby był to pozytywny bodziec do walki o pierwsze punkty Puszczy w nowym sezonie!

Zapraszamy na mecz!

 

Puszcza Niepołomice – Stal Mielec
niedziela, 29 lipca, g. 19:23