Historyczne zwycięstwo Puszczy w PKO BP Ekstraklasie

Siódmy dzień sierpnia 2023 roku-  ten dzień już na zawsze zapisze się w ponad stuletniej historii naszego klubu. W trzeciej kolejce najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce pokonaliśmy Stal Mielec 1:0!

Samo spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania się obu drużyn. Puszcza rozpoczęła tym razem bez „silnej dziewiątki”, co świadczyło o lekkiej zmianie taktyki na ten mecz. Trójkowy blok defensywny Stali nękać miało trio Cholewiak-Zapolnik-Siemaszko.

Tak jak w meczu z Jagiellonią, pierwsze zagrożenie ze strony naszej drużyny stworzył uderzeniem z dystansu kapitan Puszczy- Jakub Serafin, tym razem jednak bramkarz przeciwnika nie musiał interweniować, bo piłka przeleciała nad poprzeczką. Kolejne warte odnotowania zagranie w pierwszej połowie to uderzenie z dystansu Hinokio, najbardziej aktywnego zawodnika na boisku w drużynie z Mielca, które wylądowało na słupku bramki Komara. Chwilę później ten sam zawodnik znowu uderzył kąśliwie, ale tym razem dobra interwencja golkipera Puszczy dała Stali rzut rożny. Niepołomiczanie najlepszą sytuację w tej części meczu stworzyli sobie w 40. minucie. Kapitalne podanie posłał Hajda, w polu karnym piłkę przejął Mroziński i strzałem po bliższym rogu chciał pokonać Kochalskiego, niestety nieskutecznie. Bezbramkowy remis utrzymał się do przerwy.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Stal. Gersenstein uderzył minimalnie niecelnie. Chwilę później w bardzo dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Sołowiej. Zabrakło kilku centymetrów, żeby doskoczyć do dogranej piłki. Chwilę później trener Tułacz dokonał dwóch zmian. Plac gry opuścili Siemaszko i Hajda, którzy w pierwszej połowie otrzymali żółte kartki, a ich miejsce zajęli Majchrzak i Walski. To właśnie ten drugi był bohaterem akcji bramkowej z 65 minuty, która jak później się okazało, była kluczowa w tym spotkaniu. O piłkę twardo, ale czysto powalczył w bocznym sektorze Zapolnik i dograł wzdłuż pola karnego, gdzie do piłki dopadł właśnie Michał Walski i po chwili wraz z kolegami mógł się cieszyć z debiutanckiej bramki dla Puszczy. Od tego momentu gra Puszczy była bardzo mądra i dojrzała. Stal od 70 minuty nie stworzyła sobie żadnej groźnej sytuacji i historyczna wygrana stała się faktem!

Mecz rozegrany na stadionie Cracovii przy ulicy Kałuży obejrzało prawie 3 tysiące kibiców, co było niezłym- jak na poniedziałkowy termin wynikiem. Wiadomo, że uśmiechnięci z obiektu wychodzili fani Puszczy, ale to dopiero pierwszy krok w kierunku celu, jakim wiadomo jest utrzymanie. Kolejna okazja do zapunktowania już w niedzielę 13 sierpnia, ponownie na stadionie Cracovii, Puszcza podejmie Legię Warszawa.

Oglądaj mecze Puszczy Niepołomice w Canal+ online.

Puszcza Niepołomice – Stal Mielec 1:0 (0:0)

1:0 – Walski, 65. min. (bez asysty).

PUSZCZA: Komar – Mroziński, Craciun, Sołowiej, Jakuba – Hajda (57. Walski), Serafin (88. Bartosz) – A. Siemaszko (57. Majchrzak), Zapolnik (75. Kidrić), Cholewiak (75. Pięczek) – K. Stępień.
Trener: Tomasz TUŁACZ.

STAL: Kochalski – Esselink, Matras, Pajnowski – Gertenstein (72. M. Stępień), Trąbka (77. Guillaumier), Wlazło, Getinger (72. Wołkowicz) – Domański (77. Ł. Wolsztyński), Hinokio – Meriluoto (72. Szkurin).
Trener: Kamil KIEREŚ.