I runda

O godzinie 17.00 w Świeciu piłkarze Puszczy Niepołomice rozegrają mecz I rundy Pucharu Polski. Stawką meczu jest awans do 1/16 tych rozgrywek.

Trener Tomasz Tułacz już przed meczem z Garbarnią wyraźnie zaznaczył, że priorytetem dla jego zespołu są rozgrywki ligowe. Mimo to, drużyna ambitnie przystąpiła do derbowego pojedynku i uzyskała możliwość gry ze zwycięzcą meczu Wda – Rozwój Katowice. Jak się okazało, niżej notowani gracze Wdy wykorzystali szansę i pokonali Rozwój 3-0.

Co ciekawe dla naszych dzisiejszych rywali dobra postawa w Pucharze Polskim to nic nowego. W ubiegłym sezonie dotarli aż od 1/8 finału, gdzie lepszą drużyną okazało się być Zagłębie Sosnowiec. Wcześniej w pokonanym boju pozostała Legionovia Legionowo oraz … Korona Kielce. Przedstawiciela naszej Ekstraklasy Wda pokonała jednak poza boiskiem, bowiem okazało się, że w drużynie z Kielc zagrał nieuprawniony zawodnik. To był jeden z największych sukcesów w historii Wdy.

Puszcza minione rozgrywki również może zaliczyć do udanych. Gościliśmy przecież Lechię Gdańsk, a mecz z perspektywy trybuny głównej stadionu miejskiego obejrzał trener Adam Nawałka. Skoro więc nasza drużyna przejechała już ponad 500 km warto w drodze powrotnej cieszyć się z możliwości przyjęcia w naszym mieście wyżej notowanego rywala.

Nasi dzisiejsi przeciwnicy, podobnie jak pozostawiona w pokonanym boju Garbarnia wygrali Puchar Polski na terenie swojego Związku Piłki Nożnej. Analogii się więcej bowiem, Wda w tym sezonie również grać będzie w w zreorganizowanej III lidze, a konkretnie w II grupie.

Dzisiejsze zwycięstwo z pewnością dobrze nastroi lepszą drużynę przed startem długiego i trudnego sezonu ligowego…

Początek meczu o 17.00. Niestety tym razem nie przeprowadzimy bezpośredniej relacji z tego spotkania. Można ją jednak znaleźć na portalu lajfy.com.