Jaguar pokonany. Gramy dalej w pucharze!

W 1/32 finału Pucharu Polski Jaguar Gdańsk przegrał z Puszczą Niepołomice 1:4. Dla gospodarzy był to debiut na poziomie centralnym tych rozgrywek. Z kolei Puszcza rozegrała pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie.
Kibice zgromadzeni przy Traugutta zobaczyli 5 bramek, z czego 4 w wykonaniu podopiecznych Tomasza Tułacza.

Puszcza od początku przejęła inicjatywę i starała się naciskać gospodarzy. Wysoki pressing dał Żubrom w 16. minucie prowadzenie. Indywidualną akcję dośrodkowaniem zakończył Tomalski. Piłka spadła wprost na głowę Mikołajczyka i bramkarz Jaguara musiał wyciągać piłkę z siatki. W 29. minucie podopieczni Tomasza Tułacza podwyższyli prowadzenie. Jedenastkę na gola zamienił pewnym strzałem Stefanik. Kilka minut później Puszcza strzeliła kolejnego gola. W zamieszaniu przed bramką Jaguara brało udział kilku zawodników, ale najsprytniejszy okazał się Stafanik, który zdobył swojego drugiego gola w meczu.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Puszcza przeważała, a gospodarze tylko od czasu do czasu gościli na połowie połowie Żubrów. W 63. minucie nasz zespół strzelił 4 gola. Znowu w roli głównej wystąpił Tomalski, który kapitalnym podaniem w pole karne obsłużył Żytka, a ten dopełnił formalności. Gospodarze ambitnie walczyli o honorowe trafienie. W 83. minucie Sawicki ucieszył miejscowych kibiców wykorzystując dośrodkowanie jednego z zawodników Jaguara.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i tym samym Puszcza zameldowała się w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

Jaguar Gdańsk – Puszcza Niepołomice 1:4 (0:3)

0:1 Mikołajczyk 16′

0:2 Stefanik 29′ (k.)

0:3 Stefanik 37′