Jak wygrywamy to 2-0

Już jutro piłkarze Puszczy Niepołomice zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Chojniczanką Chojnice. Na terenie rywala jeszcze nie przegraliśmy.

Przed nami piąte ligowe, a szóste o stawkę spotkanie Puszczy Niepołomice z Chojniczanką Chojnice. Bilans bezpośrednich spotkań przemawia za naszą drużyną!

Pierwszy raz obie drużyny spotkały się w sezonie 2013-2014 w Pucharze Polski. W Niepołomicach wygraliśmy wówczas 2-0. Kilka tygodni później już w lidze, lepsza była Chojniczanka, która pokonała naszą drużynę 2-1. W meczu wyjazdowym wzięliśmy jednak rewanż i wygraliśmy 2-0. Punkty nie pozwoliły nam jednak na utrzymanie w lidze w której cały czas gra drużyna z Chojnic.

W ubiegłym sezonie, po naszym powrocie na zaplecze Ekstraklasy rozpoczęliśmy sezon efektownym zwycięstwem w Niepołomicach 2-0. W Chojnicach przez długi czas byliśmy bliscy zwycięstwa, ale rywale w doliczonym czasie gry doprowadzili do remisu. Po sezonie w którym Chojniczanka zajęła trzecie miejsce w lidze w drużynie doszło do sporych przetasowań.

Drużynę opuściło 15 zawodników, a przyszło 14 piłkarzy. Wśród nowych twarzy w Chojnicach pojawili się m.in. Deleu, Tomasz Foszmańczyk, Miłosz Przybecki, Janusz Surdykowski, Kamil Sylwestrzak i Wojciech Trochim.

Po rozegraniu 4 spotkań tego sezonu oba zespoły mają tyle samo punktów. Z tymże Chojniczanka jeszcze swojego meczu nie przegrała, a Puszcza zanotowała dwa zwycięstwa. Ewentualny wygrany piątkowego meczu automatycznie znajdzie się w czubie tabeli Fortuna 1 ligi.

Chojniczanka Chojnice – Puszcza Niepołomice,
piątek 17 sierpnia, g. 20:00