Jedziemy do lidera

Jutro w Opole trzecia drużyna tabeli  zmierzy się z liderem drugiej ligi. Przed nami hit 28. kolejki II ligi w którym Odra Opole podejmie Puszczę Niepołomice.

Na siedem kolejek przed zakończeniem rozgrywek II ligi w sezonie 2016/17 kwestia najważniejszych rozstrzygnięć w lidze pozostaje sprawą otwartą. Najbliżej pierwszej ligi jest gospodarz jutrzejszego spotkania z Puszczą Niepołomice odra opole, która w 27 meczach rozegranych w tym sezonie zdobyła 58 punktów.

Gospodarze wygrali dotąd 17 meczów, 7 zremisowali i 3 przegrali. Beniaminek II ligi w tym sezonie podobnie jak Puszcza Niepołomice przegrał zaledwie jedno spotkanie u siebie. Jedyną porażkę Odra zaliczyła 22 października kiedy to komplet punktów z tego trudnego terenu wywiozła Olimpia Zambrów. A to oznacza, że nikt z ligowej czołówki nie potrafił tak wygrać. Raków i Radomiak swoje mecze w Opolu zremisowali, ale obie te drużyny grały tam dawno, jeszcze w ubiegłym roku.

Przed nami mecz w którym zmierzą się dwie najlepsze drużyny ligi w 2017 roku. Puszcza jako jedyna w lidze potrafiła dotrzymać roku liderom ligi. Oba zespoły po zimowej przerwie dopisały do swojego konta po 19 punktów. Różnica 8 punktów pomiędzy tymi zespołami to efekt przewagi wypracowanej w rundzie jesiennej.

W Niepołomicach oba zespoły podzieliły się punktami po remisie 1-1. Dla Puszczy to ostatni mecz z pretendentem do awansu w tym sezonie. Podopiecznym trenera Tułacza pozostaną na rozkładzie już tylko zespoły ze środka, bądź dolnych rejonów tabeli. Odrę w przedostatniej kolejce czeka jeszcze wyjazd do Częstochowy.

Odra Opole – Puszcza Niepołomice
sobota 29 kwietnia, 16:30