Jesień w żeńskiej Puszczy

Udaną rundę mają za sobą zawodniczki Miejskiego Klubu Sportowego Puszcza.

Niepołomiczanki pierwszy raz w prawie 5 letniej historii sekcji zajmują 4 pozycje w III lidze kobiet. Kolejnym dużym sukcesem drużyny prowadzonej przez trenera Tomasza Słabonia był udział w wojewódzkim finale Pucharu Polski, gdzie dopiero po serii rzutów karnych „Żubrzyce” uznały wyższość obecnego lidera ligi Podgórza Kraków, które po rundzie jesiennej nie doznało ligowej porażki. Siłą zespołu były doświadczone zawodniczki.

Bramkarka Kamila Piechnik, obroną kierowała Karolina Sikora, akcje napędzały Magda Miklas i Dominika Michalczyk, a 10 ligowych barmek ustrzeliła Natalia Radwańska. Po ostatnim meczu ligowym zawodniczki weszły w okres roztrenowania, gdzie trenować będą do 14 grudnia, dwa razy w tygodniu.

Rok 2019 zakończą wspólną wigilią na której tradycyjnie poznamy roztrzygnięcia na najlepsze piłkarki roku. NAJe 2019 pokażą, które piłkarki stanowiły o sile niepołomickiej kobiecej piłki. Zobaczymy również to najładniejsze trafienie do bramki rywalek w mijającym roku. Przyszły rok to rok małego jubileuszu żeńskiej Puszczy, która obchodzi 5 lat istnienia. Przewidywane są liczne atrakcje z tego tytułu m.in. trzy ciekawe mecze towarzyskie, czy wybór piłkarki i bramki 5 lecia. Lecz nim kwietniowe obchody to start okresu przygotowawczego w połowie stycznia, gdzie niepołomiczaki trenować będą na swoich obiektach. Rozegrają kilka gier kontrolnych m.in. z pierwszoligowym Sokołem Kolbuszowa, drugoligową Prądniczanką Kraków czy czwartoligowym Piastem Łapanów i Uranem Łukowica. Start rundy wiosennej to weekend 21/22 marca meczem w Roczynach z Pandą. Więcej unformacji na profilu drużyny www.facebook.com/puszczakobiety gdzie dowiemy się również jak można nabyć jubileuszowy kalendarz żeńskiej Puszczy.

Tomasz Słaboń (Trener Puszczy): „Teoretycznie zajmujemy najwyższe miejsce w historii naszej drużyny, ale czujemy duży niedosyt, gdyż zdajemy sobie sprawe, że w kiku meczach rozdaliśmy punkty. Jednak naszym celem jest od początku utrzymanie się w nowej III lidze po reformie systemu rozgrywek ligowych kobiecej piłki w Polsce. Przed nami okres przygotowawczy, gdzie będziemy chcieli się skupić prócz na aspektach motorycznych i taktycznych również i przede wszystkim na strefach mentalnych tych młodych dziewczyn. Teraz czas spokoju regeneracji i odpoczynku od piłki by w styczniu wrócić do pracy z ochotą i uśmiechem na twarzy.”