Jeśli nie teraz to kiedy?

W Częstochowie wicelider drugiej ligi podejmie trzecią w tabeli Puszczę Niepołomice.

W Wielką Sobotę dokładnie w samo południe Raków Częstochowa zmierzy się na swoim stadionie z naszą drużyną. Będzie to pojedynek najlepszej ofensywy z najlepszą defensywą ligi.

Gospodarze sobotniego spotkania w 25 rozegranych dotąd meczach zdobyli dokładnie 50 bramek, co daje im imponującą średnią dwóch strzelonych bramek na mecz. Nasza drużyna traci z kolei najmniej bramek w lidze. W 25 potyczkach nasi zawodnicy dali sobie wbić ledwie 15 bramek.

W ligowym zestawieniu obie drużyny dzielą 4 punkty, ale w 2017 roku to Puszcza prezentuje się lepiej od Rakowa. W sześciu rozegranych meczach niepołomiczanie zanotowali remis z Radomiakiem i pięć kolejnych zwycięstw z rzędu. Raków w tym roku wygrał trzy mecze, jeden zremisował i dwa przegrał. Trzeba jednak podkreślić, że obie porażki nasi rywale zanotowali w pierwszych dwóch marcowych meczach z GKS-em Bełchatów i Gryfem Wejherowo. Później wszystko wróciło do normy i Raków wygrał trzy kolejne spotkania, aż do zremisowanego bezbramkowo w ostatniej kolejce spotkania z Radomiakiem Radom.

Jesienią w Niepołomicach Puszcza przegrała jedno spotkanie i był to właśnie mecz z podopiecznymi trenera Papszuna. Bohaterem tamtego spotkania był Filip Kowalczyk, strzelec obu bramek dla przyjezdnych. Dla 20-latka były to jedynie bramki zdobyte w tym sezonie! Historia meczów pomiędzy tymi drużynami zdecydowanie przemawia na korzyść gospodarzy sobotniego meczu. Wystarczy spojrzeć na mecze tych drużyn w ostatnich latach. Od momentu utworzenia jednej drugiej ligi nasza drużyna zremisowała z Rakowem dwa spotkania i trzy przegrała. Dodatkowo nie udało nam się dotąd strzelić nawet bramki w Częstochowie.

W tak dobrej dyspozycji jak teraz nasz zespół nie był już dawno. Pięć kolejnych ligowych zwycięstw sprawia, że zawodnicy, którzy w pierwszym składzie Puszczy czują się bardzo dobrze i są głodni kolejnych zwycięstw. Zmiennicy również dają sygnał, że są gotowi. O tym najlepiej świadczy wynik wtorkowego sparingu z Wisłą Kraków, który wygraliśmy w Myślenicach 1-0.

W tym sezonie podopieczni trenera Tułacza łamią wszystkie niesprzyjające serie. Czy tak samo będzie w meczu z Rakowem? Mecz w Wielką Sobotę. Początek w samo południe.

Mecz będzie transmitowany przez oficjalny portal Polskiego Związku Piłki Nożnej, a więc Łączy nas Piłka. Jutro link do transmisji pojawi się na naszej stronie.