Jesteśmy w ćwierćfinale!

Po zwycięstwie 3-1 z Wisłą Płock na niepołomickim K2 awansowaliśmy do ćwierćfinału Pucharu Polski! Bramki dla Żubrów zdobyli: Marcin Orłowski, Łukasz Szczepaniak i Hubert Tomalski. 

Pucharowy sen trwa w najlepsze! Nasza drużyna po dwóch latach wyrównała najlepsze osiągniecie w przygodzie z Pucharem Polski. Znów staniemy przed szansą gry o półfinał tysiąca drużyn.

Nasi zawodnicy od początku meczu nie dali się wyżej notowanym rywalom. W 12 minucie meczu po przechwycie Marcela Kotwicy, Hubert Tomalski pokazał pełnię swoich umiejętności obracając się z piłką obok atakującego go przeciwnika, po czym prostopadłym podaniem kapitalnie zagrał do Marcina Orłowskiego. „Orzeł” wpadł w pole karne i płaskim strzałem wyprowadził nas na prowadzenie 1-0.

W kolejnych minutach nasi zawodnicy czekali spokojnie na to co wymyślą rywale i szybkimi atakami tworzyli zagrożenie pod płockim polem karnym. Do przerwy schodziliśmy prowadząc 1-0.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Wisła próbowała sforsować nasze szyki obronne, ale tego dnia nasze szybkie ataki były niedoścignione dla rywala. Dwukrotnie próbował Drzazga, ale Wisłę z opresji ratował Żynel.

W końcu w 72 minucie meczu wynik podwyższył Łukasz Szczepaniak. Kilka minut po wejściu na boisku skrzydłowy wykończył akcję duetu Tomalski, Drzazga i powiększył prowadzenie Puszczy.

Goście złapali kontakt w 80 minucie za sprawą trafienia Stępińskiego. To było jednak wszystko na co dzisiaj stać było Wisłę przy K2.

Nasi zawodnicy szukali natomiast kolejnych szans. Znów kapitalnie w polu karnym rywala zachował się Szczepaniak, ale jego strzał chybił celu. Mecz zamknął Hubert Tomalski, który wykorzystał znakomite podanie Marka Kuzmy i biegnąć sam na sam z bramkarzem położył na ziemi Żynela, wpakował piłkę do pustej bramki i utonął w objęciach kolegów.

PUSZCZA W ĆWIERĆFINALE PUCHARU POLSKI!

4 grudnia 2018, 13:30 – Niepołomice (Stadion Miejski)
Puszcza Niepołomice 3-1 Wisła Płock
Marcin Orłowski 12, Łukasz Szczepaniak 73, Hubert Tomalski 90 – Patryk Stępiński 80

Puszcza: 99. Miłosz Mleczko – 4. Patryk Fryc, 5. Konrad Stępień, 27. Mateusz Bartków, 28. Michał Mikołajczyk – 10. Hubert Tomalski, 11. Marcin Stefanik, 7. Marcel Kotwica, 9. Krzysztof Drzazga (86, 14. Dawid Ryndak), 18. Wiktor Żytek (68, 2. Łukasz Szczepaniak) – 19. Marcin Orłowski (90, 26. Marek Kuzma).

Wisła: 31. Bartłomiej Żynel – 20. Cezary Stefańczyk, 26. Igor Łasicki (78, 10. Giorgi Merebaszwili), 5. Bartłomiej Sielewski, 18. Alan Uryga, 95. Patryk Stępiński – 4. Damian Szymański, 23. Semir Štilić (64, 7. Nico Varela), 6. Damian Rasak – 16. Oskar Zawada, 19. Karol Angielski (64, 21. Ricardinho).

żółte kartki: Żytek, Mikołajczyk – Łasicki.

sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
widzów: 1384.