Jutro walczymy w Tychach

W meczu 13. kolejki Nice 1 ligi piłkarze Puszczy Niepołomice zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z GKS-em Tychy. Początek meczu o godzinie w sobotę 14 października o godzinie 17:00.

Przed startem wspomnianej serii gier oba zespoły mają na swoim koncie po 14 ligowych punktów. Warto jednak pamiętać, że naszych zawodników czeka jeszcze zaległe spotkanie z Ruchem Chorzów, które zostanie rozegrane w najbliższą środę 11 października o godzinie 15.00 na naszym stadionie.

W drużynie naszego rywala doszło w ostatnich dniach do zmiany na stanowisku trenera pierwszej drużyny. Po porażce z Miedzią Legnica z funkcji pierwszego szkoleniowca zwolniony został trener Jurij Szatałow, a jego miejsce zajął Ryszard Tarasiewicz. Co ciekawe to już druga sytuacja w tym sezonie, kiedy to na szczeblu pierwszoligowym nowy trener będzie debiutował w spotkaniu przeciwko naszej drużynie. Podobnie było w debiucie trenera Dariusza Dudka, który pierwszy mecz z ławki Zagłębia Sosnowiec poprowadził właśnie w rywalizacji z Puszczą.

Z GKS-em Tychy mieliśmy już okazję rywalizować w tym sezonie. Oba zespoły spotkały się bowiem w rozgrywkach Pucharu Polski. Na Stadionie Miejskim w Niepołomicach w meczu tyszanie wygrali 1-0 po bramce byłego zawodnika naszej drużyny, Marcina Biernata. Przygoda z PP naszych najbliższych rywali nie trwała jednak długo, w 1/16 finału, po ciekawym spotkaniu zawodnicy GKS-u ulegli po rzutach karnych Cracovii.

W lidze, drużynie, która przez wielu upatrywana była jako faworyt rozgrywek wiedze się nie najlepiej. Warto jednak pamiętać, że z 14 zdobytych dotąd punktów nasi rywale aż 10 zdobyli u siebie. Wsparcie kibiców oraz debiut nowego szkoleniowca z pewnością nie ułatwi zadania naszym piłkarzom.

Z drugiej strony trener Tomasz Tułacz miał komfort dłuższych przygotowań do tego spotkania. Przełożony w związku z grą w młodzieżowej reprezentacji Polski Marcina Staniszewskiego mecz z Ruchem Chorzów spowodował, że ostatnie spotkanie ligowe nasi piłkarze rozegrali 30 września w Bielsku-Białej.

Drużyna w tym czasie jednak nie próżnowała, czego najlepszym dowodem był sparing z Sandecją Nowy Sącz, zakończony remisem 1-1. To spotkanie było możliwością dla rezerwowych do rozegrania większej liczby minut, a gracze pierwszego składu wchodząc najczęściej w drugiej połowie utrzymali meczowy rytm. Dobrą informacją, był powrót do drużyny kontuzjowanego w ostatnich miesiącach Jakuba Zagórskiego, który ostatni mecz ligowy rozegrał prawie 7 miesięcy temu.

Początek meczu jutro o godzinie 17.00. Tradycyjnie zapraszamy na relację minuta po minucie z jutrzejszego pojedynku.