K2 – synonim zwycięstw

Może nie był to najgłośniejszy obiekt II ligi, może nie mamy najwyższej frekwencji, ale u siebie po prostu wygrywamy.

Mecz z Pogonią Siedlce będzie ostatnim domowym spotkaniem Puszczy Niepołomice w 2017 roku. Skoro tak, czas na podsumowanie występów naszych piłkarzy przed własną publicznością.

Wiosną 2017 roku graliśmy jeszcze w rozgrywkach II ligi. Zaczęło się od spokojnego, bezbramkowego remisu z Radomiakiem Radom, wówczas trzecią siłą w tabeli. Kolejne zwycięstwa pozwoliły jednak szybko odrobić stratę i zdystansować Radomiaka w walce o bezpośredni awans. Efekt?

Z 8 meczów rozegranych u siebie wygraliśmy 5, 1 punkt wywiózł wspomniany Radomiak i Gryf Wejherowo, ale trzeba pamiętać, że to „oczko” pozwoliło nam się cieszyć z awansu.

Jedyną drużyna, która wiosną wywiozła z Niepołomic komplet punktów była Warta Poznań.

Po awansie na zaplecze Lotto Ekstraklasy pewnym było, że punktowanie w nowym otoczeniu będzie podwójnie trudne, a każdy mecz zakończony kompletem punktów należy upatrywać w kategoriach sporego sukcesu.

Tak źle jednak nie było o czym świadczyło zwycięstwo na powitanie z Nice 1 ligą z Chojniczanką Chojnice, zespołem, który należy do grupy najmocniejszych ekip w lidze. Na przestrzeni całej jesieni znów 5-krotnie odprawiliśmy rywali bez punktów, zremisowaliśmy tylko z Odrą Opole, a z Niepołomic z pełną pulą wyjechały tylko drużyny Rakowa Częstochowa (jak zwykle) i Chrobry Głogów.