Kierunek Bytów

Bytovia Bytów będzie rywalem Puszczy Niepołomice w meczu 23 kolejki Fortuna 1 ligi. Mecz rozpocznie się w sobotę 9 marca o godzinie 16:00.

Ponad sześćset kilometrów dzieli Niepołomice od Bytowa. Nasi zawodnicy w piątkowy poranek wyruszyli w kierunku miejscu rozegrania kolejnego meczu ligowego. Sobotni mecz będzie pojedynkiem dwóch zespołów, które mają coś do udowodnienia.

Mecz na przełamanie
Ostatnich trzech meczów ligowych nasi piłkarze z pewnością nie będą wspominać w chłodne wieczory przy kominku. Drużyna przegrała trzy ostatnie spotkania, nie zdobywając w tym czasie nawet bramki. Liczba 270 minut bez zdobytego gola to wynik wystarczający, by znaleźć sposób na przełamanie passy w Bytowie, miejscu które jest w tym sezonie życzliwe dla drużyn przyjezdnych.
Bytovia w trwającym sezonie wygrała dotychczas zaledwie jedno spotkanie przed własną publicznością. Jedyną drużyna, która wróciła z terenu naszego najbliższego rywala bez punktów był GKS Tychy. Mecz ten miał miejsce 8 września. Przy okazji było to ostatnie zwycięstwo Bytowi, która czeka na wygraną od 13 spotkań.

W pierwszej potyczce pomiędzy tymi zespołami z punktów cieszyli się goście nadchodzącego meczu. Bytovia wygrała w Niepołomicach 3-1, więc tym bardziej Puszcza ma do wyrównania pewne rachunki. Mecz będzie również próbą generalną przed czwartkowym meczem „Żubrów” w Totolotek Pucharze Polski z Miedzią Legnica.

Pomocnik Puszczy Niepołomice, Marcin Stefanik przekonuje, że drużyna wyciągnęła wnioski po porażce z Chojniczanką i pozwala wierzyć w sukces w kolejnym meczu.

Fortuna przewiduje, że mecz będzie wyrównaną batalią. Kurs na zwycięstwo Puszczy wynosi 2.70. Bukmacher zdecydowanie wierzy także w przełamanie strzeleckie naszych piłkarzy. Kurs na zdobycie bramki wynosi 1.32.

Wierzysz w zwycięstwo naszej drużyny? Zagraj z Fortuną! Przypominamy, że wszystkie spotkania Puszczy Niepołomice możesz obstawiać na www.efortuna.pl.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Kogo zabraknie?
W 18 osobowej grupie, która wyruszyła w długą podróż zabrakło Huberta Tomalskiego, który tym samym zakończy swoją karę dwóch meczów zawieszenia. Z powodu nadmiaru żółtych kartek w Niepołomicach pozostał także Longinus Uwakwe. Problemy zdrowotne wykluczyły z udziału w meczu Michała Czarnego i Bartosza Żurka.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Krztoń z Olsztyna. Będzie to jego 11 mecz w tym sezonie. Pierwszy gwizdek 9 marca o 16:00.