Kolejny remis

Piłkarze Puszczy Niepołomice zremisowali 1-1 z Okocimskim Brzesko w meczu 22. kolejki piłkarskiej II ligi. Bramki w tym meczu zdobyli zawodnicy z Ukrainy: Roman Stepankov oraz Jurij Gluszko.

Po dwóch remisach w poprzednich meczach trener Łukasz Gorszkow zdecydował się na małą przebudowę w zespole. Pierwszą zmianą była korekta ustawienia z 1-4-4-2 na 1-4-2-3-1. Ofiarą zmiany padli Patryk Szewc oraz Adrian Gębalski. Szewc, który w dwóch poprzednich meczach wybiegał w podstawowym składzie tym razem nie znalazł się w meczowej kadrze, a jego miejsce na murawie zajął Piotr Madejski. W miejsce Gębalskiego drugą linię wzmocnił Paweł Strózik. W kadrze zabrakło również pauzującego za żółte kartki Adriana Napierały, a szansę gry otrzymał Witold Cichy.

Nauczeni doświadczeniem dwóch poprzednich meczów kiedy to piłkarze Puszczy musieli gonić wynik, zawodnicy prowadzeni przez trenera Łukasza Gorszkowa starali się za wszelką cenę wyjść na prowadzenie w derbowym spotkaniu. To udało się w 36 minucie meczu. W polu karnym został powalony Dawid Sojda, a rzut karny pewnie wykorzystał Roman Stepankov. Wydarzenia w pierwszej połowie choć zostały zdominowane przez gospodarzy, nie zmieniły już wyniku do przerwy. W drugiej odsłonie rywalizacji kluczowa była 56 minuta.

Dawid Sojda po starciu z Wojciechem Wojcieszyński otrzymał czerwoną kartę i musiał przedwcześnie opuścić boiska. Osłabiona Puszcza cofnęła się do obrony i starała się odpierać ataki gospodarzy. Piłkarze z zadań defensywnych wywiązywali się przyzwoicie. Niestety w 70 minucie meczu Okocimski znalazł jednak drogę do bramki strzeżonej przez Marcina Staniszewskiego. Prawą stroną pomknął Wawryka i wrzucił dobrą piłkę w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Glushko i pokonał Staniszewskiego.

IMG_6284

Do końca spotkania więcej klarownych okazji już nie było i zespoły z Małopolski uwikłane w walkę o ligowy byt podzieliły się punktami. Ten wynik, choć sprawiedliwy z pewnością nie zadowolił żadnej ze stron. Na domiar złego w kolejnym meczu Puszcza będzie musiała sobie poradzić bez ukaranego czerwoną kartką Dawida Sojdy oraz Kamila Łączka i Marcina Biernata. Obaj defensorzy muszą zaliczyć pauzę za nadmiar żółtych kartek. Do gry wrócić będzie mógł natomiast pauzujący w niedzielę Adrian Napierała.

Zmian więc nie zabraknie. Oby przyniosły oczekiwane efekt jakim będą trzy punkty w spotkaniu z Błękitnymi Stargard Szczeciński!

Puszcza Niepołomice – Can-Pack Okocimski KS Brzesko 1:1 (1:0)

Bramki: Roman Stepankow 36 (k) – Jurij Hłuszko 70.
Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice).
Żółte kartki: Paweł Strózik, Kamil Łączek, Marcin Biernat, Dariusz Gawęcki – Mateusz Wawryka, Wojciech Wojcieszyński, Patryk Bryła.
Czerwona kartka: Dawid Sojda 56 (za uderzenie przeciwnika).
Widzów: 567.

Puszcza Niepołomice: Marcin Staniszewski – Witold Cichy, Damian Lepiarz, Marcin Biernat, Kamil Łączek – Piotr Madejski (76 Michał Mikołajczyk), Dariusz Gawęcki, Paweł Strózik (61 Marcel Kotwica), Dawid Sojda, Krzysztof Zaremba – Roman Stepankow (81 Adrian Gębalski).

Okocimski Brzesko: Robert Błąkała – Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Arkadiusz Garzeł, Mateusz Kasprzyk – Patryk Bryła (64 Paweł Pyciak), Arkadiusz Lewiński, Wojciech Wojcieszyński, Taras Jaworśkyj (46 Michał Guja), Kamil Białkowski (81 Sani Goringo Abubakar) – Jurij Hłuszko.