Kolejny rywal z Małopolski

Zaledwie 4 dni po spotkaniu z Sandecją piłkarze Puszczy Niepołomice spotkają się z kolejnym przedstawicielem naszego regionu. Tym razem zmierzymy się z ostatnim w tabeli zespołem Okocimskiego Brzesko.

Drużyna zza miedzy oddalona zaledwie o 28 kilometrów od Niepołomic jest w bardzo trudnej sytuacji. W 28 kolejkach Can-Pack Okocimski zgromadził zaledwie 22 punkty co jest najgorszym wynikiem w całej lidze.

Słaba postawa zespołu w tegorocznych rozgrywkach pierwszoligowych spowodowała, że po porażce 0:6 z Dolcanem Ząbki z funkcji trenera zrezygnował Piotr Stach. Jego miejsce zajął duet Krzysztof Przytuła i Robert Orłowski.

Przytuła to były piłkarz m.in. Wisły i Cracovii. Jako trener pracował ostatnio w drugoligowym ŁKS Łomża. W listopadzie ubiegłego roku został zwolniony z powodu konfliktu z działaczami. Udziela się jako komentator i ekspert w nc+. Orłowski od maja 2013 roku pracował w II-ligowej Garbarni Kraków. Wcześniej prowadził takie zespoły jak Dalin Myślenice czy Przebój Wolbrom.

Roszady nie przyniosły jednak oczekiwanych zmian. W środę Okocimski przegrał w Stróżach 0-2. Była to trzecia kolejna porażka zespołu z rzędu. W tym czasie piłkarze z Brzeska stracił 11 bramek!. Był to również czwarty kolejny mecz zespołu bez straconej bramki. Ostatni raz drogę do siatki rywala znalazł David Kwiek, który 29 marca w meczu z Górnikiem Łęczna pokonał Sergiusza Prusaka. Na zwycięstwo kibice Okocimskiego czekają jeszcze dłużej. Ostatni raz nasi niedzielni rywale zdobyli komplet punktów 15 marca w wyjazdowym spotkaniu z GKS-em Katowice. To jedyne zwycięstwo Okocimskiego na wiosnę.

Co więcej w całym sezonie na własnym terenie czerwona latarnia ligi wygrała tylko raz. Było to… 5 października w meczu z Chojniczanką Chojnice.

Jesienią przy Kusocińskiego Puszcza wygrała efektownie 4-0. Bramki strzelali wówczas Paweł Strózik, Łukasz Nowak (dwie) i Paweł Moskwik. Tamten mecz piłkarze gości kończyli w ósemkę. Wynik spotkania został jednak ustalony wcześniej.

Okocimski zdobył dotychczas najmniej bramek w całej lidze (16). To zaledwie dorobek o jedno trafienie lepszy niż lidera klasyfikacji strzelców I ligi Dariusza Zjawińskiego. Najwięcej goli dla Okocimskiego zdobyli Piotr Darmochwał i Wojciech Wojcieszyński. Tyle, że Darmochwał wiosną występuje już w Stomilu Olsztyn, a Wojcieszyński reprezentuje barwy Zagłębia Sosnowiec. Z obecnej kadry najwięcej bramek ma obrońca Bartosz Sobotka, który zdobył dwa gole (ostatni 29 marca).

Piłkarzom Puszczy nie pozostaje więc nic innego tylko zapomnieć o środowej wpadce z Sandecją i wygrać po raz drugi z rzędu na wyjeździe. To może być przełomowy mecz dla obu drużyn. Puszczy pozwoli na ugruntować swoją pozycję nad zespołami w strefie spadkowej. Porażka może oznaczać dla Okocimskiego stratę, której w 7 ostatnich spotkaniach nie sposób już będzie nadrobić.

Marek Bartoszek
fot. Zuzanna Kulesza