Kryniczanka sponsorem meczu z Piastem Gliwice!

Miło nam poinformować, że sponsorem najbliższego meczu przy ulicy Kałuży jest firma Kryniczanka!

Kryniczanka to marka z 230-letnią tradycją wydobywania najlepszej, wysoko zmineralizowanej wody prosto z Krynicy-Zdroju.

Bogactwem krynickiej ziemi są przede wszystkim wody lecznicze, których właściwości są znane i cenione od wieków. Krynickie wody od dawna znajdują się w centrum zainteresowania medycyny. Ich działanie lecznicze zostało udowodnione długoletnią obserwacją, a w miarę postępu nauk medycznych wielostronnymi badaniami fizykochemicznymi i klinicznymi. Na obszarze administracyjnym uzdrowiska Krynica-Zdrój aktualnie znajduje się kilkadziesiąt ujęć wody, z tego 7 ujęć (Zdrój Główny, Słotwinka, Jan, Józef, Mieczysław, Tadeusz, Zuber) stosuje się do kuracji pitnej (krenoterapii) lub używa do produkcji wody butelkowanej. Pozostałe ujęcia dostarczają wody mineralne do leczenia wziewnego (inhalacje) oraz zabiegów w postaci kąpieli mineralnych kwasowęglowych.

 

Kryniczanka jest jedną z najbardziej zmineralizowanych wód. Posiada aż 2207,68mg/l składników mineralnych. Woda nasycana jest naturalnym dwutlenek węgla pochodzenia geologicznego, bardzo łatwo przyswajanym. Źródło „Zdrój Główny” bije z głębi ziemi przed Pijalnią Główną w Krynicy-Zdroju – Perle Polskich Uzdrowisk.

 

Więcej o marce „Kryniczanka”: https://kryniczanka.pl/