Łączy nas Puchar Polski

Dwie drużyny, które w ostatnich latach dały o sobie znać w Pucharze Polski zmierzą się w sobotę w Niepołomicach!

W sezonie 2014/2015 wszyscy z zazdrością i dumą spoglądaliśmy na znakomite wyniki piłkarzy Błękitnych Stargard, którzy dotarli do półfinału Pucharu Polski i mierzyli się w nim jak równy z równym z Lechem Poznań.

Wówczas rewelacja tych rozgrywek przyjechała do Niepołomic i uległa Puszczy 2-1. Nasi zawodnicy zrobili wtedy milowy krok w drodze po późniejsze utrzymanie w II lidze.

W trwającym sezonie to Puszcza była najdłużej grającym przedstawicielem II ligi w rozgrywkach Pucharu Polski. Zatrzymaliśmy się dopiero na trzecim z przedstawicieli Lotto Ekstraklasy z którym przyszło nam się zmierzyć.

Dla jednej i drugiej drużyny walka w Pucharze Polski to już tylko miła historia. W sobotę na mecz z czwartą drużyną w tabeli przyjedzie szósty zespół ligi.

Oba kluby dzieli 7 punktów, co jak wiadomo w  II lidze nie jest stratą nie do odrobienia. Puszcza niepokonana w tym roku kalendarzowym, żeby wciąż liczyć się w walce o bezpośredni awans musi zapunktować, a najlepiej wygrać przed własną publicznością. Goście też mają o co grać, bowiem ewentualne zwycięstwa pozwoli im zgłosić akces przynajmniej do walki o miejsce barażowe.

Błękitni to wiosenni zawodnicy remisów. W trzech dotychczasowych rozegranych meczach dzielili się punktami z ROW-em Rybnik (2-2), Siarką Tarnobrzeg (1-1) oraz Radomiakiem Radom (0-0).

Bilety na mecz można w ciągu tygodnia kupić za pośrednictwem portalu bilet.pax.pl. W dniu meczowym w sobotę bilety będzie można nabyć na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem arbitra w kasie biletowej przed stadionem.

Początek meczu o 15.00

Zapraszamy!