Legionovia – Puszcza 0-0

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie 4 kolejki piłkarskiej II ligi w którym Legionovia Legionowo podejmowała Puszczę Niepołomice.

Była to potyczka zespołów czołówki ligowej tabeli. Legionovia w trzech pierwszych meczach zgromadziła 6 punktów i o zaledwie jedno oczko ustępowała Puszczy. Oba zespoły, które wcześniejsze dwa spotkania solidarnie wygrały, tym razem podzieliły się punktami.

Puszcza mimo kolejnego meczu granego na obcym stadionie postawiła gospodarzom bardzo trudne warunki gry dyktując scenariusz boiskowych wydarzeń. Nasz zespół, który rozpoczął ten mecz z dwoma roszadami – z powodu kontuzji nie zagrali Maluga i Zakrzewski – starał się długo utrzymywać przy piłce. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie strzału otwierającego wynik spotkania.

Choć piłkarze Puszczy mieli swoje szanse, jak choćby Damian Lepiarz, który w pierwszej połowie świetnie wyskoczył w polu karnym do dośrodkowania, to jednak piłka nie chciała w sobotę wpaść do siatki.

Wynik powinien się zmienić w ostatniej minucie. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Marcina Biernata, ten początkowo próbując złożyć się do przewrotki zaskoczył gospodarzy świetną centrą do Napierały. Lider naszej defensywy miał przed sobą kilka metrów do bramki. Uderzył instynktownie z pierwszej piłki, ale niestety trafił w bramkarza Legionovii. Po tej sytuacji arbiter prowadzący ten mecz postanowił zakończyć to spotkanie.

Czasu na rozpamiętywanie tej sytuacji jednak nie będzie. Już w środę w Brzesku Puszcza rozegra mecz piątej kolejki. Będą to lokalne derby z Okocimskim.

Pełny zapis relacji minuta po minucie dostępny tutaj.

Legionovia Legionowo – PUSZCZA NIEPOŁOMICE 0-0

Skład Legionovii: 1. Paweł Waśków, 2. Konrad Wieczorek , 25. Kamil Dankowski (ż), 4. Miha Goropevsek, 3. Michał Kołodziejski (ż), 16. Sasa Kovjenic (54′ 21. Kamil Tlaga (ż)), 15. Łukasz Kominiak, 22. Lazar Pavić, 14. Samuelson Odunka (80′ 10. Paweł Wolski), 8. Sebastian Czapa (85′ 17. Karol Ziąbski), 20. Szymon Lewicki (63′ 23. Kacper Tatara)

Skład Puszczy: 22. Andrzej Sobieszczyk – 6. Michał Mikołajczyk (ż), 3. Adrian Napierała, 15. Marcin Biernat, 21. Witold Cichy – 18. Damian Lepiarz (70′ 95. Łukasz Furtak) , 8. Longinus Uwakwe, 17. Dariusz Gawęcki, 27. Piotr Madejski (87′ 10. Łukasz Nowak), 69. Michał Kiełtyka (65′ Wojciech Przybył) – 7.Krzysztof Zaremba

/mb/