Ligowe status quo

Puszcza Niepołomice uległa w meczu 9. kolejki Fortuna 1 ligi Podbeskidziu Bielsku-Biała. Jedyną bramkę w meczu zdobył strzałem z rzutu wolnego Tomasz Nowak. 

Żubry przystąpiły do spotkania w zbliżonym składzie do wygranej batalii w Suwałkach. Do bramki wrócił Karol Niemczycki, a pozostała dziesiątka wybiegała od pierwszej minuty również w Suwałkach.

W początkowej fazie meczu oba zespołu starały się zaskoczyć oponentów głównie ze stałych fragmentów gry. Najbliżej celu były Żubry, ale piłka zatrzymała się na bocznej siatce.

W 18 minucie meczu niefortunne przyjęcie Stawarczyka spowodowało, że Stefanik sfaulował rywala przed naszym polem karnym, a szansę pięknym strzałem z rzutu wolnego wykorzystał Tomasz Nowak.

Prowadzenie pozwoliło Podbeskidziu na zmianę sposobu gry. Górale ustawili się do kontrataków i taką akcją zagrozili Żubrom po półgodzinie gry, kiedy świetnym wyjściem ratował nas Niemczycki.

Po zmianie stron na boisku zameldował się Longinus Uwakwe, który zmienił Marcina Stefanika. Chwilę później uderzał Czarny, ale Leszczyński zdołał podbić piłkę nad poprzeczkę. Jak się później okazało, była to najlepsza szansa Żubrów na wyrównanie.

Do końca spotkania goście skutecznie wybijali nam auty i zdołali dowieźć korzystny rezultat do końca spotkania. To oznacza, że na pierwsze zwycięstwo u siebie w tym sezonie jeszcze musimy poczekać.

Puszcza Niepołomice 0-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Tomasz Nowak 19

Puszcza: 22. Karol Niemczycki – 5. Konrad Stępień, 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 28. Michał Mikołajczyk – 50. Maksymilian Sitek (60, 25. Wiktor Żytek), 14. Jakub Serafin, 11. Marcin Stefanik (46, 8. Longinus Uwakwe), 10. Hubert Tomalski, 9. Jakub Bąk – 70. José Embaló.

Podbeskidzie: 13. Rafał Leszczyński – 25. Bartosz Jaroch, 20. Dmytro Baszłaj, 28. Kornel Osyra, 2. Filip Modelski – 8. Karol Danielak, 7. Rafał Figiel, 27. Konrad Sieracki, 6. Tomasz Nowak, 11. Łukasz Sierpina – 95. Marko Roginić.

żółta kartka: Baszłaj.

sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).
widzów: 908.