Przyjeżdżają łowcy bramek

Tyski GKS będzie przeciwnikiem Puszczy Niepołomice w poszukiwaniu premierowego zwycięstwa u siebie. Mecz w piątkowe popołudnie przy K2. 

Już 45 goli padło w meczach z udziałem GKS-u Tychy w trwających rozgrywkach Fortuna 1 ligi. To oznacza, że średnio w jednym spotkaniu z udziałem naszego najbliższego rywala pada 3,75 bramki na mecz. Choć podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zdobyli prawie cztery razy więcej bramek niż nasza drużyna to jednak skuteczność w tym przypadku nie przekłada się na zdobycze punktową. Goście jutrzejszego spotkania mają 3 punkty więcej od Żubrów, a więc już jutro mogą zostać doścignięci przez naszą drużynę.

Tyszanie podobnie jak Żubry w ostatni weekend nie grali o punkty. Wcześniej natomiast w niesamowitych okolicznościach przegrali w Niecieczy z Bruk Bet-Termalicą Nieciecza 4-3. Kolejkę wcześniej mimo prowadzenia u siebie już 2-0 nie potrafili zdobyć nawet punktu w starciu z Olimpią Grudziądz.

Żubry również ostatnich meczów nie mogą zaliczyć do szczególnie udanych. W ostatnich trzech meczach nasz zespół dopisał do swojego dorobku zaledwie jeden punkt i wciąż czeka na premierowe zwycięstwo w trwającym sezonie przy K2.

Nasz problem polega na tym, że tracimy bramki jako pierwszy. W ostatnich kolejkach za łatwo się poddawaliśmy nie wierząc, że możemy odwrócić losy meczów – mówił przed meczem trener Tomasz Tułacz. Przez te cztery lata bardzo mocno szliśmy w górę jako drużyna. Mamy teraz lekki problem z meczami u siebie i musimy sobie w końcu z tym poradzić. Wsparcie wszystkich, którym zależy na naszym klubie jest teraz szczególnie ważna. Tej pomocy potrzebujemy kiedy przede wszystkim nie idzie, a nie kiedy się układa ­– dodał szkoleniowiec Puszczy.

Żubry solidnie wykorzystały przerwę reprezentacyjną. Mini zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej zakończyło się sparingiem ze Stalą Mielec. Dzięki temu wszyscy zawodnicy będący w kadrze pierwszej drużyny mogli pozostać w rytmie meczowym.

Dla Puszczy mecz z GKS-em Tychy będzie pierwszym z trzech spotkań które rozegramy w ciągu najbliższych siedmiu dni. Już we wtorek również u siebie podejmiemy Wartę Poznań, by w piątek w Olsztynie zakończyć ten mini-maraton w rywalizacji ze Stomilem.

Czy w piątek dojdzie do domowego przełamania? Kurs na zwycięstwo naszej drużyny wynosi 2.8. W ubiegłym sezonie w Niepołomicach Żubry wygrał z GKS-em Tychy 1-0. Kurs na identyczny wynik w nadchodzącym spotkaniu wynosi 8.4.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

 

Zawody poprowadzi Kornel Paszkiewicz z Wrocławia. W trwającym sezonie był rozjemcą w jednym meczu z udziałem naszych piłkarzy. Było to wygrane, wyjazdowe spotkanie z Odrą Opole.

Bilety w dniu meczowym będzie można nabyć w kasie biletowej przed Stadionem Miejskim w Niepołomicach już od godziny 16.00, a więc na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania.