Marcel wraca do formy

Wielki nieobecnym obozowej listy piłkarzy Puszczy Niepołomice, jest Marcel Kotwica. Środkowy pomocnik wraca do zdrowia po operacji barku. Sprawdziliśmy jak przebiega rehabilitacja naszego zawodnika.

W trakcie meczu z Rakowem po niefortunnym wślizgu poczułem ból w barku. Niestety po wizycie u lekarza i badaniu rezonansem okazało się, że niezbędna będzie operacja ­– przypomina.

Po kilku tygodniach unieruchomienia barku piłkarz mógł rozpocząć pracę nad powrotem do formy. Jestem pod bardzo dobrą opieką medyczną, rehabilituje się w Myślenicach w Reha-Ortopedica u pani Pauliny Marciniak i Marcina Bisztygi z dnia na dzień czuje dużą poprawę. Co tylko motywuje mnie do dalszej pracy nad powrotem do pełnej dyspozycji – dodaje.

W trakcie zimowej przerwy zawodnikom środa pola Puszczy, a więc również Marcelowi przybył konkurent do miejsca w składzie pierwszej drużyny, Konrad Stępień. Muszę przyznać, że rywalizacja w środku pola będzie naprawdę ciekawa. Już w trójce ja, Longinus Uwakwe i Marcin Stefanik jeden z nas musiał czekać na swoją szansę, a teraz rywalizować z nami będzie jeszcze Konrad, który jest bardzo uniwersalnym piłkarzem. To z pewnością będzie dla nas dodatkowy bodziec do pokazania się trenerowi i walki o swoje minuty na murawie. Zespół tylko może na tym skorzystać­ – stwierdził.

Rehabilitacja w Myślenicach to nie jedyne zajęcia z jakich korzysta Marcel. Jak się okazało trenuje również indywidualnie z studio byłego piłkarza… Puszczy Niepołomice.  Czas wolny poświęcam na trening z piłką i zajęcia siłowe w studio Gymakers, którego właścicielem jest Marcin Zontek.

Najważniejsze pytanie dotyczy planowanego powrotu Marcela do zajęć z drużyną i walki w rundzie rewanżowej Nice 1 ligi. Sam piłkarz jest pełen optymizmu i liczy, że opuści zaledwie sam początek rozgrywek na wiosnę 2018 roku. Mam nadzieję, że w połowie marca będę już gotowy do pełnej rywalizacji – zapowiada Marcel Kotwica.