Mecz dobrych znajomych

Trwa przedsprzedaż biletów na mecz ze Stalą Mielec. Mecz już w najbliższą sobotę o godzinie 15.00

W ramach 24. kolejki Nice 1 ligi nasi piłkarze staną w sobotę do rywalizacji ze Stalą Mielec, aktualnym wiceliderem ligowej tabeli. Spotkanie to będzie szczególne dla naszego sztabu szkoleniowego i sporej grupy zawodników.

Nie jest żadną tajemnicą, że nasz sztab szkoleniowy w komplecie pracował w Stali. Trenerzy Tułasz i Łuc byli pierwszymi szkoleniowcami Stali Mielec i już wtedy tworzyli zespół z trenerami Kulą czy Dydo. Taki mecz zawsze powoduje w nas mocniejsze bicie serca. Mieszkamy w Mielcu, stamtąd się wywodzimy, ale trzeba też pamiętać, że to nie pierwsza sytuacja w które zagramy przeciwko Stali. Jesteśmy profesjonalistami i nie możemy być sentymentalni przy okazji takich spotkań. Dla nas liczy się tylko dobrze przygotowanie naszego zespołu i zwycięstwo Puszczy – powiedział przed tym spotkaniem trener Tomasz Tułacz.

W Stali pracowali nie tylko nasi szkoleniowcy. Aż pięciu piłkarzy naszej drużyny grało w przeszłości w barwach mieleckiej drużyny. To Michał Czarny, Maciej Domański, Krzysztof Drzazga, Patryk Fryc i Konrad Stępień. Cała piątka ma spore szanse wybiec w sobotę w podstawowym składzie. Na dzisiaj nasza sytuacja kadrowa wygląda bardzo dobrze. Nikt nie zgłosił nam problemów zdrowotnych, wszyscy są zdrowi i gotowi do gry. W meczu z powodów osobistych nie weźmie udziału Dawid Nowak­ – dodał szkoleniowiec Puszczy Niepołomice.

Stal Mielec bardzo udanie zainaugurowała ligową wiosnę. Nasi rywale dwa rozegrane w tym roku mecze wygrali, dodając do tego świetny finisz na jesieni, Stal wygrała pięć ostatnich spotkań o ligowe punkty i nieprzypadkowo znalazł się na drugim miejscu tabeli. Dla porównania Puszcza w ostatnich pięciu meczach nie wygrała. Mamy świadomość passy obu drużyn. Trudno spotkania i remisy z Chojniczanką czy Miedzią traktować jako złe wyniki, choć pamiętamy, że w obu tych spotkaniach mogliśmy wygrać. Podobnie sytuacja miała zresztą miejsce w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Zawsze lepiej przegrywać i doprowadzić do wyrównania niż odwrotnie. Nie poddajemy się, pracujemy solidnie i wyjdziemy w sobotę po zwycięstwo – zapowiada Tomasz Tułacz.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00. Bilety na ten mecz w przedsprzedaży można nabyć na stronie bilet.pax.pl. W dniu meczu kasa biletowa przed Stadionem Miejskim w Niepołomicach będzie czynna od godziny 13.00.