Mecz jednej bramki

Nie udało się piłkarzom Puszczy Niepołomice wygrać pierwszego meczu z Wartą Poznań. Beniaminek Fortuna 1 ligi wywozi z Niepołomic pełną pulę po bramce Krzysztofa Biegańskiego.

Oba zespoły cieszące się ze zwycięstw przed tygodniem rozpoczęły mecze w identycznym składzie osobowym. W pierwszych minutach mecz gra toczyła się głównie w środku pola. Sporo było walki, pojedynków główkowych, a mniej sytuacji po których któraś ze stron mogłaby zagrozić defensywie rywala.

Nasz zespół starał się przełamać defensywę rywala, długimi diagonalnymi podaniami. Po kilku tego typu próbach piłkarzom Puszczy udało się wrzucić piłkę w pole karne, ale tam bardzo dobrze dysponowany był bramkarz Warty.

Ciekawie zrobiło się w 21 minucie meczu. Najpierw Tomalski szukał podaniem kolegów w polu karnym, a za chwilę Warta wyprowadziła szybki atak, ale w sytuacji trzech na trzech świetnie zachował się Czarny i zablokował kontrę rywala.

W końcówce pierwszej połowy dwukrotnie próbował aktywny w meczu Tomalski. Najpierw jego efektowny wolej pofrunął nad bramkę, a kilka chwil później jego próba z 16 metrów została zablokowana.

W drugiej połowie obraz gry znacznie się nie zmienił, Puszcza starała się rozbić mr rywala, który jeśli tylko miał okazję starał się odgryzać. Trener Tomasz Tułacz szukał impulsu ławki. Na murawie pojawiali się kolejno Kuzma, Ryndak i Poźniak, ale zmiany rezultatu wciąż nie było.

Mecz najprawdopodobniej zakończyłby się wynikiem 0-0, gdyby nie sytuacja w 84 minucie meczu. Miłosz Mleczko niefortunnie interweniował i piłka odbita od Biegańskiego wpadła do bramki. W końcówce meczu bramkarz Puszczy starał się odkupić winy walcząc o remis w polu karnym rywala, ale jego główkę wyłapał Lis. Po tej akcji arbiter zakończył spotkanie i Warta mogła się cieszyć z kompletu punktów.

Puszcza Niepołomice 0-1 Warta Poznań
Krzysztof Biegański 84

Puszcza: 99. Miłosz Mleczko – 4. Patryk Fryc, 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 27. Mateusz Bartków – 25. Wiktor Żytek, 11. Marcin Stefanik (72, 18. Kamil Poźniak), 8. Longinus Uwakwe, 9. Krzysztof Drzazga (64, 14. Dawid Ryndak), 10. Hubert Tomalski – 19. Marcin Orłowski (59, 26. Marek Kuzma).

Warta: 1. Adrian Lis – 3. Jakub Kiełb, 5. Bartosz Kieliba, 2. Tomasz Dejewski, 14. Radosław Jasiński – 21. Wojciech Fadecki (86, 11. Paweł Piceluk), 17. Artur Marciniak, 7. Michał Grobelny, 20. Adrian Cierpka (77, 22. Robert Janicki), 6. Nikodem Fiedosewicz – 19. Krzysztof Biegański (90, 16. Krystian Sanocki).

żółte kartki: Orłowski, Stefanik – Jasiński, Fiedosewicz, Cierpka, Grobelny, Piceluk.