Mecz o spokój na finiszu

Piłkarze Puszczy Niepołomice rozegrają w sobotę 12 maja mecz 31 kolejki Nice 1 ligi. Przeciwnikiem Żubrów będzie Olimpia Grudziądz.

Jutrzejsze spotkanie rozpocznie się nietypowo bowiem o godzinie 19:23. Godzina ta nawiązuje do roku powstania Olimpii Grudziądz, która ma dokładnie tyle samo lat co nasz klub.

Olimpia to w tej chwili przedostatnia drużyna ligowej tabeli, która z dorobkiem 28 punktów wciąż wierzy w utrzymanie ligowego bytu. W 2018 roku nasi jutrzejsi rywale zdobyli 10 punktów notując 2 zwycięstwa, 4 remisy i 5 porażek.

W ostatnim meczu gospodarze jutrzejszego spotkania ulegli Miedzi Legnica 2-1, tracąc bramkę na wagę punktu w 87 minucie. Najlepszym strzelcem w drużynie gości jest Damian Michalik który zdobył 4 bramki.

Jutrzejsze spotkanie jest niezwykle ważne dla Olimpii, która wciąż może się liczyć w walce o utrzymanie. Dla Puszczy dopisanie kompletu punktów będzie praktycznie równoznaczne ze spokojnym utrzymaniem się na kolejny sezon Nice 1 ligi.

Jesienią w Niepołomicach lepsza była nasza drużyna, która wygrała 2-1 po bramkach Uwakwe i Domańskiego.

Jedyny jak dotąd mecz w Grudziądzu rozegraliśmy w sierpniu 2013 roku. Wówczas przegraliśmy 1-3. W rewanżu w Niepołomicach Puszcza pokonała Olimpię 1-0, co oznacza, że w dotychczasowym meczach obu drużyn nie padł jeszcze remis.