Mecz o sześć punktów…

Już jutro zespół Puszczy Niepołomcie zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18.00.

Sandecja to zespół w którym od czerwca 2009 roku do grudnia 2010 roku pracowali trenerzy Dariusz Wójtowicz i Dariusz Romuzga. Sandecja była wówczas bliska awansu do Ekstraklasy. Specyfikę pracy w Nowym Sączu świetnie zna również Petar Borovićanin. Serb, który wyrasta powoli na lidera Puszczy Niepołomice spędził w Nowym Sączu 3,5 sezonu.

Jutro jednak żadne sentymenty nie będą miały miejsca. Biorąc pod uwagę obecny układ tabeli dla naszego zespołu jest to spotkanie z kategorii meczów o sześć punktów. W przypadku zwycięstwa zrównamy się bowiem z Sandecją dorobkiem punktowym, w przypadku porażki strata do drużyny z Nowego Sącz wynosić już będzie 6 oczek. Co zresztą podkreślił trener Dariusz Wójtowicz w wywiadzie dla portalu sandecja.naszemiasto.pl.

Jak w ostatnich meczach spisywał się nasz jutrzejszy rywal? Zdecydowanie lepiej od Puszczy. Po porażce w V serii gier z Arką Gdynia, Sandecja w trzech ostatnich meczach zdobyła siedem punktów.

Pokonując najpierw na wyjeździe drużynę Energetyka ROW Rybnik (2-3), by w kolejnym meczu wygrać w siebie z Dolcanem Ząbki 1-0. W ubiegłym tygodniu Sandecja zremisowała bezbramkowo w Stróżach w meczu z Kolejarzem. Z pewnością teren w Nowym Sączą nie należy do łatwych.

Mamy jednak nadzieję, że do Niepołomic drużyna wróci z premierowym zwycięstwem w rozgrywkach I ligi!