Mecz z GKS-em Tychy

Po cennym remisie przywiezionym z Olsztyna, czas na drugie ligowe spotkanie w Niepołomicach. Puszcza w sobotę o godzinie 17.00 podejmie GKS Tychy.

Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Fornalika może „pochwalić się” mianem najgorszej defensywy w I lidze. Zawodnicy w pięciu dotąd rozegranych meczach stracili już 12 bramek, strzelając 4.

Zespół GKS-u zgromadził dotąd cztery oczka i plasuje się jedną lokatę niżej niż nasz Puszcza. Warto jednak podkreślić, że nasi kolejni rywale w dwóch ostatnich spotkaniach, stracili 7 bramek i nie strzelając ani jednej.

O wiele lepsze nastroje panują w naszym zespole. Po pierwszym zwycięstwie przy Kusocińskiego odniesionym nad Termaliką, zespół zremisował w miniony weekend na trudnym terenie w Olsztynie 1-1. Co więcej opiekun Stomilu stwierdził po meczu, że jego drużyna mierzyła się z najtrudniejszym jak dotąd przeciwnikiem.
Warto więc kontynuować dobrą passę, wykorzystać słabość rywala i dopisać kolejne punkty do dorobku.
Zespoły zmierzyły się już ze sobą w ramach przygotowań do obecnego sezonu. W Staniątkach, mecz podzielono na trzy półgodzinne tercje, a w końcowym rozrachunku Tyszanie wygrali 2-0 po bramkach Bukowca i Grzybka.

Przy Kusocińskiego jednak zwycięstwo potrafiła odnieść tylko Jagiellonia i niech tak zostanie do końca sezonu!

Skład GKS-u z ostatniego meczu: 12. Piotr Misztal – 30. Damian Krajanowski, 19. Łukasz Kopczyk, 15. Szymon Sadowski, 28. Mateusz Mączyński – 18. Daniel Mąka (57, 11. Damian Szczęsny), 23. Patrik Čarnota (78, 5. Marcel Gąsior), 4. Ivica Žunić, 25. Bartosz Flis (71, 20. Adam Imiela), 31. Adrian Chomiuk – 9. Paweł Smółka.

Leave a Reply