Na zakończenie – beniaminek

Beniaminek, zespół Radomiaka Radom będzie ostatnim zespołem z jakim zmierzy się nasza drużyna w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016.

Siódmy w tabeli Radomiak Radom to jedyny zespół w tegorocznej stawce drugoligowców z jaki nie mierzyła się jeszcze nasza drużyna. Zwycięzca grupy łódzko – mazowieckiej w drodze do drugiej ligi pokonał barażowej rywalizacji Wisłę Sandomierz.

Piłkarze Radomiaka to najwyżej sklasyfikowany ligowy beniaminek, który bez kompleksów rywalizuje w tym sezonie na poziomie drugoligowym. Świetna postawa zespołu to w dużej mierze zasługa Leandro, najlepszego napastnika ligi, który zanotował w tyn sezonie już 11 trafień, a więc połowę całego dorobku naszego niedzielnego przeciwnika.

Radomiak zdobył w 16 spotkaniach 26 punkty. Wygrał 7 spotkań, 3 zremisował i 6 przegrał. Nasi przeciwnicy bardzo dobrze radzą sobie na własnym terenie gdzie wygrali 5 razy, 1 spotkanie zremisowali i tylko 2 razy schodzili z boiska pokonani.

W ostatniej kolejce Radomiak po ciekawym meczu uległ na wyjeździe Polonii Bytom 2-1, a wszystkie bramki w tym spotkaniu padłu między 86 a 90 minutą. Tydzień wcześniej zawodnicy z Radomia wygrali u siebie 1-0 z GKS-em Tychy, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył właśnie Leandro.

Patent na naszych niedzielnych przeciwników znaleźli jednak w ostatnim czasie gracze Olimpii Zambrów, którzy wygrali 3-1 co pokazuje, że w niedzielę nasza drużyna wcale nie musi być skazywana na porażkę. Należy jednak pamiętać, że ostatnim zespołem który wygrał w w Radomiu była Wisła Puławy. Ligowy wicelider pokonał Radomiaka 18 października. Drugim zespołem, który z całej stawki potrafił wygrać w Radomiu była Legionovia, a miało to miejsce 30 sierpnia. Oba spotkania zakończyły się porażką gospodarzy wynikiem 1-2.

Wymagający rywal przed nami, mamy jednak nadzieję, na dobre wieści z Radomia i ciekawe widowisko!