„Nadzieja umiera ostatnia”

Zapis konferencji prasowej po meczu Górnik Wałbrzych – Puszcza Niepołomice. 

Łukasz Gorszkow (trener Puszczy Niepołomice): Spotkały się dwie drużyny, którym punkty były potrzebne jak tlen. Z ubolewaniem mogę powiedzieć, że ten tlen zostaje w Wałbrzychu. Nam go odcięło. Liga się jednak nie skończyła, karule dalej się kręci. Musimy wyciągnąć wnioski i szukać punktów w kolejnych spotkaniach. Gratuluję gospodarzom pierwszego zwycięstwa.

Jerzy Cyrak (trener Górnika Wałbrzych): Zwycięstwo rzeczywiscie smakuje inaczej. Czekaliśmy na to długo i nasza cierpliwość została nagrodzona. Widać było w naszej grze dużo nerwowości, ale była również widoczna ogromna deteminacja i wola walki. Brakowało nam dotąd szczęścia, dziś to się odmieniło i musimy zrobić teraz wszystko, żeby tak pozostało na dłużej.

Odpowiedzi trenera Gorszkowa na pytania dziennikarzy:

Najważniejsze jest nie to jak się Górnik prezentował, tylko ile punktów zdobył. Dziś ani mnie ani trenerowi Górnika nie chodziło o piękną finezyjną grę tylko o trzy punkty. Co z tego że mieliśmy przewagę, co z tego że mieliśmy sytuacje sam na sam, liczą się punkty. Styl gry w tym momencie to sprawa drugorzędna.

Wracamy do Niepołomic. Obyśmy tam potrafili zdobyć punkty. Nadzieja umiera ostatnia. Nie graliśmy u siebie żadnego spotkania i być może zrodzi się nowa twierdza. Tak jak powiedziałem w Stalowej Woli nie przegraliśmy na własnym stadionie żadnego meczu, bo tam jeszcze nie graliśmy. Mam nadzieję, że teraz również nie przegramy i zaczniemy wygrywać.