Najbliższy rywal: Korona Kielce

Już w najbliższy poniedziałek, 29 kwietnia o godz. 19:00 przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie, Żubry zmierzą się z Koroną Kielce. Zarówno dla nas, jak i dla Koroniarzy będzie to bardzo ważny mecz, w którym zdobyte punkty mogą zadecydować o tym, kto na koniec sezonu zostanie w PKO BP Ekstraklasie.

Pomimo niezbyt udanego dotychczas sezonu w wykonaniu Scyzorów, nadchodzący mecz zapowiada się arcyciekawie. Można powiedzieć, że najbliższe starcie Puszczy jest meczem o sześć punktów, bo rywalem w 30. kolejce będzie drużyna, która również walczy o utrzymanie w lidze.

Ekipa z Kielc złapała ostatnio wiatr w żagle, pokonując Radomiaka 4:0. Nie da się jednak ukryć, że 30-punktowy bilans Korony nie wystarczy do pozostania w lidze i z pewnością zrobią wszystko, aby urwać punkty w nadchodzącym spotkaniu.

Ostatnia, 29. kolejka, była udana zarówno dla Żubrów, jak i dla Koroniarzy. Oba zespoły zdobyły po 3 punkty i dalej pozostają w walce o pozostanie w lidze. W zwycięskim spotkaniu Korony Kielce z Radomiakiem (4:0) w wyjściowym składzie drużyny zagrali: Xavier Dziekoński – Dominick Zator, Piotr Malarczyk, Bartosz Kwiecień, Marcel Pięczek – Jacek Podgórski, Yoav Hofmeister, Fredrik Krogstad, Martin Remacle, Danny Trejo – Evgeniy Shikavka. Po przerwie na boisku pojawili się również Jakub Łukowski, Miłosz Trojak, Dawid Błanik i Daniel Bąk.

Mecze rozgrywane między Puszczą i Koroną należą z pewnością do tych, które cieszą oczy kibiców. W ostatnich 3 spotkaniach Żubrów ze Scyzorami mogliśmy oglądać aż 19 goli. W ostatnim pojedynku ulegliśmy 5:3, a bramki dla naszego zespołu strzelali: Artur Siemaszko, Bartłomiej Poczobut i Mateusz Cholewiak.

Sędzią głównym nadchodzącego meczu będzie Bartosz Frankowski. Jego asystentami będą Marcin Boniek i Jakub Winkler, natomiast arbitrem technicznym Patryk Gryckiewicz. Za system VAR odpowiedzialni będą Piotr Lasyk oraz Krzysztof Myrmus.

Najbliższy mecz będzie kolejnym ważnym krokiem Puszczy w kontekście gry w Ekstraklasie w nadchodzącym sezonie. Forma Żubrów napawa optymizmem i mamy nadzieję na przedłużenie passy siedmiu spotkań bez porażki. Jak zespół trenera Tomasza Tułacza poradzi sobie w spotkaniu z Koroną Kielce? Przekonamy się 29.04. po ostatnim gwizdku przy ul. Kałuży.