Najbliższy rywal: Radomiak Radom

Na ligowe boiska po przerwie wracamy w dość specyficznym terminie. PKO BP Ekstraklasa rzadko gra w poniedziałki o 12:30 – chyba, że jest to Poniedziałek Wielkanocny. Właśnie wtedy zespół Puszczy rozpocznie nowy miesiąc. Naszym rywalem przy ul. Kałuży 1 w Krakowie będzie Radomiak Radom.

Zespół z Radomia w ostatnich tygodniach ustabilizował swoją pozycję. Po fatalnym wejściu w rundę wiosenną (wysokie porażki z Cracovią i Pogonią Szczecin – odpowiednio 0:6 i 0:4) drużyna z Mazowsza przełamała się, wygrywając dwa spotkania w marcu i wracając do środka ligowej tabeli. Radomianom nieco bliżej do strefy spadkowej, niż walki o europejskie puchary, lecz od obydwu tych stref oddziela ich bezpieczny bufor. Do meczu z Żubrami przystąpią z 11. lokaty w ligowej tabeli.

Tuż przed przerwą na mecze reprezentacji narodowych Radomiak podjął u siebie lidera ligi, Jagiellonię Białystok. Spotkanie zakończyło się porażką naszego poniedziałkowego rywala, który uległ faworytowi 0:2. Zespół z Radomia przystąpił do tego meczu w wyjściowym zestawieniu: Gabriel Kobylak – Damian Jakubik, Raphael Rossi, Luka Vušković, Dawid Abramowicz – Lisandro Semedo, Chrístos Dónis, Luizão, Rafał Wolski, Luís Machado – Leonardo Rocha. Po przerwie na boisku pojawili się również Jan Grzesik, Leândro, Bruno Jordão, Jardel i Vágner Dias.

Zespół z Radomia od grudnia minionego roku prowadzi trener Maciej Kędziorek, do niedawna pełniący rolę asystenta w Lechu Poznań. Młody szkoleniowiec zastąpił na ławce rumuńskiego szkoleniowca, Constantina Galcę, który tuż przed końcem jesieni pożegnał się z Polską. Po obiecującym początku zespół pod wodzą Kędziorka wpadł w kryzys na początku wiosny, z którego jednak zdążył już wyjść i ponownie wygrywać w lidze. Do tej pory szkoleniowiec Radomiaka poprowadził ten zespół w dziewięciu oficjalnych meczach, uzyskując idealnie równy bilans trzech zwycięstw, trzech remisów i trzech porażek. Mamy nadzieję popsuć go trochę już w najbliższy poniedziałek.

Mecz z Radomiakiem poprowadzi sędzia Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. To drugi mecz z udziałem Żubrów w tym sezonie, podczas którego będzie pełnił rolę rozjemcy. Pierwszy raz wspominamy bardzo dobrze: to spotkanie, w którym pokonaliśmy Górnika Zabrze 2:1. Liczymy na kolejny dobry wynik! Asystentami sędziego Kwiatkowskiego będą Marcin Lisowski i Damian Rokosz. Sędzią technicznym wybrany został Mateusz Piszczelok. Za system VAR odpowiedzialni będą Damian Sylwestrzak i Radosław Siejka.

Jesienią wyjazd do Radomia zakończyliśmy podziałem punktów po remisie 1:1. Bramkę dla Puszczy w 49. minucie meczu zdobył wówczas Łukasz Sołowiej. Rywale odpowiedzieli jednak już minutę później – do siatki Oliwiera Zycha trafił Pedro Henrique, obecnie zawodnik chińskiego Wuhan Three Towns. Tym razem liczymy na zwycięstwo!

Wspieraj Żubry w walce o kolejne ważne punkty! W Lany Poniedziałek widzimy się #NaStadionie przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie. Bilety na to spotkanie wciąż w sprzedaży – wejściówkę kupisz online [W TYM MIEJSCU].