Najbliższy rywal: Raków Częstochowa

To jedno ze spotkań, na które w tym sezonie czekaliśmy najbardziej. W sobotę, 9 marca o 17:30 podejmujemy aktualnego Mistrza Polski, Raków Częstochowa! Mecz zostanie rozegrany w Krakowie, na Stadionie przy ul. Józefa Kałuży 1, bilety wciąż w sprzedaży.

Zespół spod Jasnej Góry przystąpi do meczu z Żubrami jako piąty zespół w ligowej tabeli. Od lidera z Wrocławia oddziela go sześć punktów, lecz ta różnica może jeszcze zostać zniwelowana – Raków ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Koroną Kielce. Na ten moment jednak mistrz punktuje w kratkę, a w nowy rok ligowy wszedł nierówno. Do tej pory w 2024 zanotował dwa zwycięstwa, remis i porażkę, a dodatkowo odpadł z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski na etapie ćwierćfinału. Ostatnie zwycięstwo 4:0 nad Lechem Poznań stanowi jednak wyraźny sygnał wyjścia z gorszej formy Rakowa Częstochowa.

Zespół naszego rywala przystąpił wówczas do meczu w wyjściowym zestawieniu: Vladan Kovačević – Bogdan Racovițan, Zoran Arsenić, Strátos Svárnas – Fran Tudor, Gustav Berggren, Vladyslav Kochergin, Dawid Drachal, Bartosz Nowak, Erick Otieno – Ante Crnac. Po przerwie na boisku pojawili się również Kamil Pestka, Péter Baráth, John Yeboah, Łukasz Zwoliński i Jean Carlos Silva. Do siatki Lecha trafiali Bartosz Nowak i dwukrotnie Gustav Berggren. Pierwszy strzelec również był blisko zaliczenia dubletu, lecz po jego groźnym strzale piłka odbiła się od pleców golkipera rywali, Bartosza Mrozka, dzięki czemu trafienie na 4:0 zaklasyfikowano jako bramkę samobójczą.

Raków Częstochowa od początku nowego sezonu w roli pierwszego trenera prowadzi 33-letni Dawid Szwarga. To jego debiutancka samodzielna praca, lecz klub zna od podszewki – przez poprzednie dwa lata pełnił rolę asystenta trenera Marka Papszuna w mistrzowskim sztabie Rakowa. Pod jego wodzą zespół zanotował udaną kampanię w eliminacjach do europejskich pucharów, docierając do ostatniej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. FC Kopenhaga wówczas okazała się jednak za silna, w związku z czym Raków znalazł się tej jesieni w rozgrywkach Ligi Europy. Zajął ostatnie miejsce w swojej grupie, jednocześnie tracąc nieco punktów podczas łączenia rozgrywek europejskich z polskimi. Dziś jednak jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do pierwszego miejsca w lidze.

Jesienią Żubry uległy Rakowowi dwiema bramkami. Wynik spotkania w Częstochowie został ustalony już w pierwszej połowie spotkania. Jak będzie tym razem? Z pewnością powalczymy z wyżej notowanym rywalem o jak najlepszy rezultat. Wspieraj nas z trybun przy ul. Kałuży – sprzedaż biletów wciąż trwa! Wejściówkę kupisz online [POD TYM ADRESEM].