Najbliższy rywal: Zagłębie Lubin

Po dwóch meczach wyjazdowych, czas na pierwsze tegoroczne spotkanie Żubrów w roli gospodarza. W niedzielę, 25 lutego o 12:30 podejmiemy Zagłębie Lubin.

Mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Józefa Kałuży 1 w Krakowie. Bilety są już dostępne w sprzedaży – dołącz do nas na trybunach i wspieraj Puszczę w kolejnym ważnym starciu!

Nasz rywal gra w PKO BP Ekstraklasie nieprzerwanie od dziewięciu sezonów. Jeszcze wcześniej jednak wielokrotnie rywalizował na najwyższym szczeblu ligowym – łącznie to już 35 lat. Przez ten czas zdobył między innymi dwa mistrzostwa Polski, trzykrotnie sięgał po krajowy Puchar, a raz po Superpuchar. W tabeli wszechczasów Ekstraklasy zajmuje 10. miejsce.

W bieżących rozgrywkach Zagłębie ulokowane jest w środku tabeli. Do 22. kolejki przystępuje z dziewiątej lokaty, z dorobkiem pięciu punktów więcej od Puszczy. Dość daleki dystans, bo aż trzynastopunktowy, dzieli je od podium. Lubinianie muszą więc znacznie intensywniej patrzeć za siebie, niż w górę – do niedzielnego meczu z pewnością przystąpią bardzo zmotywowani.

Zespół z Dolnego Śląska wciąż czeka na pierwsze ligowe zwycięstwo w 2024 roku. Po wznowieniu rozgrywek Zagłębie uległo Lechowi Poznań 0:2 oraz zremisowało 1:1 z Cracovią.

Do meczu z Pasami przystąpiło w składzie: Jasmin Burić – Mateusz Grzybek, Michał Nalepa, Aleks Ławniczak, Luís Mata – Kacper Chodyna, Tomasz Makowski, Damian Dąbrowski, Serhij Bułeca, Mateusz Wdowiak – Dawid Kurminowski. Po przerwie na boisku pojawili się również Juan Muñoz, Tomasz Pieńko i Marek Mróz. Podczas spotkania czerwoną kartkę obejrzał szkoleniowiec lubinian, Waldemar Fornalik. Napomnienie to wykluczyło go z dwóch kolejnych meczów – co oznacza, że spotkanie z Puszczą w roli pierwszego trenera poprowadzi jego asystent, prywatnie brat szkoleniowca, Tomasz Fornalik.

Podczas rundy jesiennej Żubry minimalnie uległy Zagłębiu na wyjeździe, przegrywając 0:1. Liczymy na rewanż – w niedzielę gramy o pełną pulę!