Nareszcie!

Puszcza Niepołomice wygrała w meczu 23. kolejki II ligi z zespołem Błękitnich Stargard Szczeciński 2-1. Bohaterem gospodarzy został strzelec dwóch bramek Adrian Gębalski.

Piłkarze Puszczy Niepołomice rozgrywali czwarty z rzędu mecz na własnym obiekcie. W poprzednich trzech meczach zanotowali trzy remisy.
Kartki wymusiły zmiany w składzie gospodarzy. Pauzującego Kamila Łączka zastąpił Michał Mikołajczyk, miejsce Marcina Biernata zajął wracający po przymusowej przerwie Adrian Napierała, a zamiast Dawida Sojdy od pierwszej minuty zagrał Adrian Gębalski.

I to właśnie napastnik Puszczy Niepołomice otworzył wynik dzisiejszego spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najlepiej wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Po strzelonej bramce piłkarze Puszczy panowali nad boiskowymi wydarzeniami.

Raz po raz składne akcje Puszczy kończyły się groźnymi strzałami w stronę broniącego dostępu bramki Błękitnych Budnika. Groźnie strzelali m.in. Gawęcki i Madejski. Lewoskrzydłowy Puszczy opuścił jednak boisko w 43 minucie gry z powodu kontuzji. Zmienił go Mateusz Lampart.

I kiedy wydawało się, że kolejna bramka dla Puszczy jest kwestią czasu … Błękitni wyrównali. Znów dał o sobie instynkt strzelecki Inczewskiego, który nie dał szans Staniszewskiemu.

Druga połowa momentami nie była już tak składna i interesująca jak pierwsza. Widać było, że jedna bramka może przesądzić o losach rywalizacji. Ważnym momentem była decyzja trenera Łukasza Gorszkowa o wprowadzeniu na murawę Longinusa Uwakwe. Zawodnik rodem z Nigerii świetnie poukładał grę w środku pola i stał się motorem napędowym kolejnych ataków Puszczy.

Dobrze grający gospodarze dopięli swego w 84 minucie. Po rzucie rożnym niepewnie interweniował Budnik co skrzętnie wykorzystał Gębalski i wyprowadził Puszczę na prowadzenie 2-1. Choć w końcówce zawodnicy Puszczy mogli jeszcze podwyższyć wynik meczu więcej bramek nie padło. Puszcza wygrała pierwszy mecz na nowym stadionie i przedłużyła swoją passę bez porażki w 2015 roku! Oby tak dalej!

 

Puszcza Niepołomice 2-1 Błękitni Stargard Szczeciński
Adrian Gębalski 14, 82 – Sebastian Inczewski 44

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski – 21. Witold Cichy, 18. Damian Lepiarz, 3. Adrian Napierała, 28. Michał Mikołajczyk – 27. Piotr Madejski (43, 20. Mateusz Lampart), 17. Dariusz Gawęcki, 2. Paweł Strózik (53, 8. Longinus Uwakwe), 9. Adrian Gębalski, 7. Krzysztof Zaremba (66, 16. Dominik Maluga) – 6. Roman Stepankow.

Błękitni: Andrzej Budnik – Łukasz Kosakiewicz (46 Jarosław Piskorz), Maciej Liśkiewicz, Patryk Baranowski, Andrzej Kotłowski – Maciej Więcek (53 Radosław Wiśniewski), Bartosz Flis, Oskar Fijałkowski, Bartłomiej Zdunek, Rafał Gutowski (46 Bartłomiej Poczobut) – Sebastian Inczewski (68 Kamil Zieliński).

żółte kartki: Napierała, Lepiarz – Kotłowski, Liśkiewicz.

sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).

widzów 397