Nasze szyki krzyżowały się przez wiele lat…

…na rynku transferowym oraz w meczach towarzyskich. Mamy do siebie blisko geograficznie, bywaliśmy daleko sportowo, ale już w sobotę, Puszcza Niepołomice po raz pierwszy zmierzy się z Cracovią w walce o ligowe punkty – szczególnie ważne, bo ekstraklasowe. Dla nas to debiutancki sezon na najwyższym szczeblu, dla Pasów: kolejny rok długiej historii wśród najlepszych polskich klubów. 

Z najstarszym Klubem sportowym w Polsce zmierzymy się w najstarszej wciąż używanej lokalizacji stadionowej w naszej lidze. Od lat pozostaje on domem i „Ziemią Świętą” dla Cracovii, a w tym sezonie jest również naszym.

Sobotni rywal „Żubrów”, w rozgrywkach ekstraklasowych występuje nieprzerwanie od jedenastu sezonów. Łącznie na przestrzeni lat, na najwyższym szczeblu rozgrywek uzbierał ich aż 44 (trwa 45), dziewięciokrotnie stając na ligowym podium. Czyni go to jednym z najbardziej utytułowanych klubów w historii polskiej piłki nożnej. Do sukcesów na poziomie ligowym, Cracovia dołożyła również między innymi zdobycie Pucharu oraz Superpucharu Polski w 2020 roku.

Historia Puszczy Niepołomice pisze zaś swoje złote karty właśnie teraz.

Trwający rok stulecia Puszczy Niepołomice przyniósł nam pierwszy w dziejach klubu awans do Ekstraklasy. Lecz i kilka poprzednich sezonów na trwale zapisze się w pamięci kibiców. Niezmiennie bije licznik dziesięcioletniego już, nieprzerwanego pobytu na szczeblu centralnym polskich rozgrywek piłkarskich. Czterokrotnie rywalizowaliśmy w najlepszej ósemce rozgrywek Pucharu Polski, niejednokrotnie psując plany wielu, wyżej notowanym rywalom. Każdy kolejny dzień tworzy historię naszego Klubu.

W barwach Puszczy Niepołomice i Cracovii miało okazję grać wielu zawodników, z których część ujrzycie zapewne na murawie w sobotnim spotkaniu.

Transfery i wypożyczenia między “Pasami” a “Żubrami” to regularny element „okienek” w ostatnich latach. Podczas sobotniego meczu, również spotka się ze sobą wielu „starych”, boiskowych znajomych. To właśnie barwy Cracovii reprezentował wcześniej aktualny kapitan naszego zespołu, Jakub Serafin. Z drugiej zaś strony, koszulkę Puszczy przywdziewali wcześniej m.in. Karol Knap czy Michał Rakoczy.

Do dzisiejszego dnia prowadziły nas różne ścieżki…

…nierzadko ze wspólnymi punktami na mapie. Ich efektem jest moment, w którym Puszcza Niepołomice po raz pierwszy w historii może rywalizować z Cracovią na równym poziomie rozgrywkowym. W PKO BP Ekstraklasie mamy różne cele, lecz ten mecz, podobnie, jak każdy inny w tym sezonie – jest dla nas wielkim świętem.