Nie będziemy tęsknić za wyjazdami

Marcin Biernat przyznał, że przed dzisiejszym spotkaniem mobilizacja w drużynie była bardzo duża. Choć nie udało się wygrać, zespół zagrał jednak na zero z tyłu. 

Mocno mobilizowaliśmy się na to spotkanie po tym co się stało w ostatnim meczu z Wisłą Puławy. Straciliśmy tam pechowo dwa punkty – mówił po meczu obrońca Puszczy.  Wiedzieliśmy, że nasz dzisiejszy rywal gra wysoko. Spodziewaliśmy się, że gospodarze od samego początku meczu ruszy na nas. Kluczbork miał o wiele więcej sytuacji dzisiaj i to takich, że wystarczyło dołożyć nogę i trafić do siatki. Na nasze szczęście żadna nie skończyła się bramką. Szkoda trochę tego meczu. Mieliśmy sporo stałych fragmentów, po których powinniśmy stworzyć więcej zagrożenia – komentował boiskowe wydarzenia.

Zapytany o wywalczony punkt, Marcin stwierdził, że jego smak byłby o wiele lepszy gdyby nie wydarzenia z ubiegłego tygodnia, kiedy to w dramatycznych okolicznościach Puszcza straciła pewne wydawało się zwycięstwo.

Ten remis trochę inaczej smakuje po remisie u siebie w ostatnim meczu. Gdybyśmy tydzień temu zgarnęli 3 punkty to z dzisiejszego oczka byśmy się cieszyli. Szkoda, ale musimy grać dalej. Do maja gramy w Niepołomicach a tam przy swoich kibicach gra nam się o wiele lepiej. Będziemy się starać w kolejnym meczu o trzy punkty i o przerwanie tej fatalnej passy – zapowiada zawodnik.

Po żmudnej serii wyjazdów Puszcza wraca na dobre do Niepołomic. Najbliższy mecz na terenie rywala nasi piłkarze rozegrają … w maju. Jak szatnia przyjęła tą informację?

Myślę, że nikt nie będzie się smucił z tego powodu zakończenia tych wyjazdów. Są to bardziej męczące spotkania. Inaczej gra się u siebie, przygotowując się na spokojnie do meczu, wstając nieco później. Trudniej jest tak jak choćby dziś, kiedy musieliśmy wstać bardzo wcześnie rano – przybliżył kulisy przygotowań do meczów wyjazdowych Marcin Biernat.

Mamy o co walczyć. Ambicje zespołu przed sezonem były zupełnie odmienne od naszej obecnej pozycji w tabeli. Zaczęliśmy dobrze, później coś się zablokowało. Nie możemy tego zmienić, choć w każdym meczu staramy się o punkty i nie inaczej będzie w tych trzech najbliższych meczach. Musimy się w końcu podziękować naszym kibicom za obecność i wygrać – zakończył zawodnik Puszczy Niepołomice.