Niemożliwe nie istnieje!

Przed nami święto futbolu przy K2. O 20:30 zagramy najbardziej prestiżowy mecz w 96-letniej historii naszego klubu.

Legia Warszawa działa na wyobraźnię. Tak utytułowanej drużyny jeszcze w Niepołomicach nie gościliśmy. Nie jest zatem niespodzianką, że to właśnie podczas pojedynku z wicemistrzem Polski osiągniemy pierwszy komplet widzów na K2.

Dodając do tego porę rozgrywania meczu oraz transmisję telewizyjną, zdecydowanie będziemy świadkami wydarzenia, które dotąd mogliśmy oglądać wyłącznie na innych stadionach.

Taki mecz to spełnienie marzeń – mówił wczoraj zapytany przed treningiem Michał Czarny. Zawodnik, który skutecznymi rzutami karnymi bezlitośnie wyrzucał z rozgrywek Koronę Kielce i Lechię Gdańsk. Przyjeżdża do nas drużyna topowa. Chcemy, żeby to spotkanie zostało zapamiętane przez dłuższy czas  – dodawał nasz obrońca z wyraźnym błyskiem w oku.

Słowom Michała wtóruje trener Tomasz Tułacz: To duże wydarzenie dla nas. To pewne spełnienie sportowych ambicji. Puchar Polski daje nam możliwość sprawdzenia możliwości na tle jednej  z najlepszych drużyn w Polsce.

Przed Żubrami 90… a może 120 minut niezwykłej rywalizacji o paradoksalnie… niewielką stawkę. Zwycięzca znajdzie się bowiem dopiero w 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski, a pamiętajmy, że w ostatnich latach Żubry były bardzo blisko dotarcia do najlepszej czwórki tych rozgrywek.

Mimo to jedna drużyna będzie dziś miała wiele do stracenia, a druga sporo do zyskania. Dziś wieczorem stolicą piłkarskiej Polski będą Niepołomice. Zróbmy wszystko co możliwe,  by nasi rywale do Warszawy wracali w marsowych nastrojach!

 

Puszcza Niepołomice – Legia Warszawa
środa, 25 września, g. 20.30