NIEPOKONANI

10 meczów z rzędu Puszcza Niepołomice nie znalazła pogromcy w ligowej rywalizacji. Od meczu z Okocimskim Brzesko, który został rozegrany 31 października ubiegłego roku, żaden z kolejnych 10 rywali nie potrafił pokonać podopiecznych trenera Tomasza Tułacza.

tabela-niepokonani

Ostatni raz taka seria w drugiej lidze miała miejsce w sezonie 2012/2013. Krocząca wówczas po awans do pierwszej ligi Puszcza potrafiła nie przegrać w 11 kolejnych meczach z rzędu rozegranych od 18 sierpnia do 28 listopada (poległa w meczu ze Zniczem Pruszków). Równie udana seria miała miejsca na finiszu tamtych rozgrywek. Wtedy piłkarze Puszczy Niepołomice nie przegrali w dziesięciu ostatnich meczach sezonu, a passa została przerwana przez GKS Bełchatów już w kolejnym sezonie pierwszej ligi.

Warto jednak pamiętać, że wówczas rozgrywki drugiej ligi były podzielone na dwie grupy (wschodnią i zachodnią), a teraz mamy doczynienia z jedną ligą centralną. Tak więc, jeśli piłkarze Puszczy utrzymają znakomitą dyspozycję w meczu ze Stalą Stalowa Wola, będziemy mogli mówić o wyrównaniu rekordu.

 

Grafika na podstawie danych portalu 90minut.pl