Nominowany: Krzysztof Zaremba

Zawodnik Puszczy Niepołomice walczy o miano najlepszego piłkarza Małopolski w kategorii II liga w plebiscycie Gazety Krakowskiej.

Prezentujemy sylwetki naszych piłkarzy walczących o miano najlepszego piłkarza Małopolski w kategorii II liga w plebiscycie organizowanym przez redakcję Gazety Krakowskiej. W środę prezentowaliśmy Michała Mikołajczyka. Dziś czas na Krzysztofa Zarembę.

 Aby zagłosować na Krzysztofa wystarczy wysłać SMS o treści (2LIGA.9) na numer 72355. Koszt smsa to 2,46 z VAT.

Urodzony 8 grudnia 1987 roku w Wadowicach piłkarz wzmocnił Puszczę Niepołomice przed rozpoczęciem rundy wiosennej ubiegłego sezonu. Z marszu stał się nie tylko podstawowym zawodnikiem naszej drużyny, ale również jej najlepszym strzelcem. W rozgrywkach I ligi wystąpił w 15 meczach zdobywając w nich 5 bramek. W tym szczególnie pamiętną po uderzeniu z rzutu wolnego w meczu 34 kolejki I ligi z Kolejarzem Stróże.

W obecnym sezonie Zaremba spędził na murawie , zarówno w rozgrywkach II ligi jak i Pucharu Polski już 1359 minut. Trzy zdobyte bramki pozwoliły zawodnikowi grającemu z numerem 7 na miano najlepszego strzelca Puszczy.

Powiedzieli o Krzysztofie:

– Andrzej Sobieszczyk (bramkarz Puszczy Niepołomice): Z „Zarim” znamy się od dłuższego czasu. Pochodzimy z jednego miasta, z Wadowic. Kilka lat temu często widywałem zawodnika trenujące praktycznie dzień w dzień. Później okazało się, że był to Krzysiek Zaremba. Do dziś imponująca u niego jest determinacja i zaangażowanie. To tytan pracy. Teraz, grając razem w jednym klubie siedzimy obok siebie w szatni. Pomogłem mu w aklimatyzacji kiedy przyszedł do naszego zespołu. Na początku był trochę zagubiony. Cieszę się, że teraz jest silnym punktem naszego zespołu o czym świadczy a nominacja. Kiedy myślę „Zaremba” nasuwa mi się dynamika, odwaga i błyskotliwość w grze. No i mocny strzał … z którym jednak zawsze sobie radzę (śmiech)!  

– Roman Koroza (dyrektor klubu): Krzysztofa pamiętam z czasów kiedy po dobrych występach w Koszarawie Żywiec wrócił do Podbeskidzia Bielsko-Biała. Już wtedy strzelał sporo bramek i charakteryzował się świetną dynamiką. To ambitny chłopak. Kiedy graliśmy w drugiej lidze był już w orbicie naszych zainteresowań, ale wtedy nie udało się go do nas sprowadzić. Po awansie było to już możliwe. To wartościowy piłkarz, który z pewnością ma potencjał do gry w wyższej lidze.

– Łukasz Gorszkow (trener pierwszego zespołu): Jest to zawodnik obdarzony bardzo dobrą motoryką z dużym ciągiem na bramkę. Jest świetny kondycyjnie. Przede wszystkim ma charakter. To typ walczaka, zawodnika, który nie odpuszcza. To ważna cecha u piłkarza.  

 

/mb/