O kolejny małopolski prym

Sandecja Nowy Sącz, najwyżej sklasyfikowana małopolska drużyna w rozgrywkach Fortuna 1 ligi będzie niedzielnym rywalem Puszczy Niepołomice.

W taki sposób został ułożony terminarz ligowy, że w ciągu zaledwie kilku dni zmierzymy się z zespołami, które w ubiegłym sezonie walczyły o ligowe punkty w rozgrywkach ekstraklasy. Teraz po wygranej z Bru-Bet Termalicą Nieciecza jedziemy do Nowego Sącza poprawić bilans meczów z Sandecją.

Do tej pory oba zespoły zmierzyły się trzykrotnie. W sezonie 2013/14 pierwszy mecz zakończył się remisem 2-2, w rewanżu w Niepołomicach przegraliśmy natomiast 0-1. W tym sezonie za sprawą Huberta Tomalskiego udało nam się wygrać pierwsze spotkanie z Sandecją co spowodowało, że bilans meczów Puszczy z Sandecją jest idealnie wyrównany.

Żubry mają jeszcze szansę zakończyć sezon najwyżej spośród wszystkich drużyn z Małopolski. By to zrobić Puszcza musiała by w czterech ostatnich meczach zdobyć o siedem punktów więcej od Sandecji. Zespół z Nowego Sącz ma jeszcze matematyczne szanse na awans do Lotto Ekstraklasy, ale 11 punktowa strata do ŁKS-u Łódź jest praktycznie niemożliwa do odrobienia.

W niedzielnym meczu nie będzie Żubrom łatwo. Sandecja przegrała zaledwie dwa spotkania rozgrywane przed własną publicznością. Duża w tym zasługa niewielu bramek traconych przez zespół naszego najbliższego rywala. W 30 spotkaniach tego sezonu piłkarze Sandecji stracili tylko 20 goli.

Przed Puszczą ogromna szansa na poprawę najlepszego występu w rozgrywkach 1 ligi. W poprzednim sezonie finiszowaliśmy na 12 miejscu z dorobkiem 44 punktów. W przypadku wygranej w Nowym Sączu najlepszy dotąd dorobek punktowy może zostać wyrównany.

Do dyspozycji Tomasza Tułacza po raz pierwszy od bardzo dawna będą niemal wszyscy piłkarze. W kadrze meczowej z powodów zdrowotnych zabraknie tylko Huberta Tomalskiego, który jak po meczu z Bruk-Betem przyznał Tomasz Tułacz, raczej w tym sezonie już nie zagra.

Kurs w Fortunie na zwycięstwo Puszczy wynosi 3.2. Jak widać wiara w wyjazdowe zwycięstwo Puszczy może się zdecydowanie opłacić. Czy piłkarzy obu drużyn stać na urządzenie strzelaniny w Nowy Sączu? Kurs na to, że w meczu padnie minimum pięć bramek wynosi aż 7.2.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Niedzielny mecz poprowadzi arbiter Mateusz Złotnicki z Lublina. W dwóch dotychczasowych spotkaniach tego sezonu prowadzonych przez tego sędziego Puszcza nie przegrała. We wrześniu zremisowaliśmy 1-1 z GKS-em Katowice, a w listopadzie pokonaliśmy u siebie GKS Jastrzębie 2-0. Takim samym wynikiem zakończył się jedyny mecz Sandecji prowadzony przez Złotnickiego, kiedy to Sączersi pokonali 2-0 Chojniczankę Chojnice.

Początek niedzielnego meczu zaplanowano na godzinę 17.00.