O pierwsze zwycięstwo z Wartą

W sobotę 11 sierpnia w meczu 4 kolejki Fortuna 1 ligi Puszcza Niepołomice podejmie przed własną publicznością Wartę Poznań. Będzie to trzecie spotkanie w historii pojedynków tych drużyn.

Oba zespoły spotkały się jak dotąd tylko w sezonie ligowym 2016/2017. Wówczas zmierzająca po awans do pierwszej ligi Puszcza nie potrafiła pokonać ligowego rywala. W Poznaniu padł bezbramkowy remis, a w Niepołomicach z kompletu punktów cieszyli się goście.
Po trzech kolejkach obecnego sezonu oba zespołu zajmują dokładnie takie samo miejsce jak na finiszu wspomnianych rozgrywek II ligi. Puszcza jest trzecia, a Warta 11. W naszej drużynie dwa kolejne zwycięstwa spowodowały zdecydowaną poprawę nastrojów po nieudanej inauguracji w Częstochowie.

Warta będąca drugim z rzędu ligowym beniaminkiem na rozkładzie Puszczy rozegrała dotąd dwa z trzech zaplanowanych spotkań. Dłuższy czas oczekiwania na mecz u punkty piłkarzy Warty spowodowany był wymianą murawy na stadionie w Olsztynie, gdzie goście jutrzejszego spotkania mieli rozegrać pierwszy mecz.

W swoim meczu inauguracyjnym Warta zremisowała w Grodzisku Wielkopolskim z Garbarnia 1-1, by w zeszłym tygodniu pokonać 1-0 Stal Mielec.

Transferowe lato w Poznaniu było raczej spokojne. Do drużyny dołączyło 4 piłkarzy (Fadecki, Piekarski, Wojnowski i Zulciak), a odeszło pięciu zawodników. Widoczny będzie z pewnością brak Przemysława Kity, który z dorobkiem 8 bramek w ubiegłym sezonie przyczynił się do awansu piłkarzy z Poznania.

Dla Warty, rozgrywającej dotąd tylko mecze domowe będzie to pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie. Dla Puszczy jutrzejsze spotkania będzie okazją do przedłużenia passy kolejnych ligowych zwycięstw.

Bilety na mecz można nabyć w internetowej przedsprzedaży za pośrednictwem portalu bilet.pax.pl. Więcej o sposobie zakupu biletów ten mecz można przeczytać tutaj.

W dniu meczu, w sobotę 11 sierpnia, kasy biletowe będą czynne od godziny 17:00. Przypominany, że pojedynczy bilet na mecz można zakupić bez karty kibica. Bilet normalny kosztuje 12 złotych, bilet ulgowy 5 złotych (studenci, emeryci), a bilet specjalny (kobiety i dzieci) 1 złoty.

Serdecznie zapraszamy!