O zwycięstwo na K2!

W najbliższą niedzielę 6 września o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Niepołomicach rozegramy siódmą kolejkę drugoligowych rozgrywek. Przeciwnikiem Puszczy Niepołomice będzie ROW 1964 Rybnik.

Losy ROW-u i Puszczy Niepołomice łączą się  od sezonu 2012/2013. Wówczas gracze z Rybnika awansowali do pierwszej ligi po zdobyciu mistrzostwa w rozgrywkach II ligi (zachodniej). W tym samym czasie Puszcza, dzięki zajęciu drugiego miejsca w rozgrywkach II ligi (wschodniej) również awansowała na zaplecze Ekstraklasy.

W I lidze zarówno jeden jak i drugi beniaminek po rocznej przygodzie wrócił do II ligi. W meczu rozgrywanym w Rybniku Puszcza wygrała 1-0,  w rewanżu rozegranym w Niepołomicach padł remis 1-1.

Ubiegły sezon dwaj spadkowicze rozpoczynali z chęcią szybkiego powrotu do pierwszej ligi. Żadnemu z zespołów się to nie udało, choć ROW do ostatniej kolejki był bardzo bliski powodzenia. W bezpośrednich spotkaniach, znów nie padło zbyt wiele bramek. W Rybniku mecz zakończył się remisem 1-1, a w Niepołomicach również podzielono się punktami,  w tym meczu było 0-0.

Ten sezon oba zespoły rozpoczęły dużo gorzej niż ubiegły. Po sześciu kolejkach ubiegłego sezonu ROW był ósmy z dorobkiem 9 punktów, a Puszcza jedenasta z 8 punktami na koncie. Dla naszej drużyny był to zarazem początek zjazdu w dół tabeli, a dla graczy z Rybnika początek wspinania się na ligowe szczyty.

Teraz po sześciu meczach Puszcza ma 6 oczek i jest trzynasta w tabeli, ale co warto przypomnieć wszystkie punkty zdobyliśmy w czterech spotkaniach za kadencji trenera Tułacza.  ROW ma jeden punkt mniej i aktualnie zajmuje piętnaste miejsce w lidze.

Gracze z Niepołomic nie wygrali jeszcze w tym sezonie spotkania na własnym stadionie. Piłkarze z Rybnika czekają natomiast na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Dodając do tego historię ostatnich lat można stwierdzić, że remis znów jest prawdopodobnym wynikiem. Kiedy jednak przypomnimy sobie szaloną pogoń Puszczy w Bytomiu i efektowne zwycięstwo 5-4 oraz porażkę ROW-u z Okocimskim 0-1 nic nie jest już takie pewne i zwycięstwo gospodarzy nie będzie z pewnością niespodzianką. Na to liczymy!

Zapraszamy na mecz!

Puszcza Niepołomice – Energetyk ROW Rybnik

niedziela, 6 września, g.16:00, Stadion Miejski w Niepołomicach, ul. Janusza Kusocińskiego 2