Obrońcy

13 bramek straciła Puszcza Niepołomice w meczach ligowych pod wodzą Tomasza Tułacza. Co więcej aż w dziewięciu meczach na 17 rozegranych z trenerem Tułaczem na ławce nasi bramkarze zachowali czyste konta.

Prócz dobrej postawy naszych golkiperów o czym pisaliśmy tutaj, wpływ na ten świetny wynik ma postawa naszej obrony. Ostatni raz nasza defensywa dała się zaskoczyć w Brzesku, kiedy to w dziewiątkę przegraliśmy z Okocimskim.

Typując w ciemno zestawienie naszej obrony w meczach rundy jesiennej najłatwiej można było trafić na układ Łukasz Furtak, Damian Lepiarz, Michał Czarny i Michał Mikołajczyk. Zmiennikiem Łukasza Furtaka był Konrad Wieczorek, w środku obrony grali także Dawid Abramowicz (grał również na lewej obronie i w drugiej linii) i Dariusz Gawęcki, a na lewej stronie zmiennikiem kapitana Puszczy Niepołomice był Kamil Łączek.

Z klubem przed rundą rewanżową pożegnał się Konrad Wieczorek, który po ciekawym początku swojej przygody w Niepołomicach (sześć pierwszych występów w pierwszym składzie) później dostawał już zdecydowanie mniej minut. Do drużyny dołączył natomiast Arkadiusz Garzeł, który zdecydowanie zwiększa rywalizację wśród stoperów. W minionej rundzie Garzeł był ostoją defensywy Okocimskiego Brzesko. To oznacza, że pewna dotąd gry para Czarny-Lepiarz ma ciekawego konkurenta.

Okres przygotowawczy pokazał także, że alternatywą na prawej stronie dla Łukasza Furtaka może być Michał Mikołajczyk, kapitan Puszczy Niepołomice był już próbowany na tej pozycji, wówczas na jego nominalnej (lewa strona obrony) może zagrać Kamil Łączek bądź Dawid Abramowicz. Co ciekawe „Abram” przyszedł do klubu z koncepcją gry na środku obrony, a była to chyba pozycja na której spędzić statystycznie najmniej minut. Dodatkowo linię defensywy wzmocnić może będący aktualnie w trakcie rekonwalescencji Dariusz Gawęcki.  Uzupełnieniem linii obrony może być również Kacper Siatka, młody zawodnik, który na co dzień występować będzie w drużynie juniorów.

 

Komentarz trenera Tomasza Tułacza:

W trakcie zimowej przerwy dążyliśmy przede wszystkim do podniesienia jakości rywalizacji na poszczególnych pozycjach. Uważam, że to klucz do podniesienia jakości gry całej drużyny. Skorzystaliśmy z nieszczęścia Okocimskiego i pozyskaliśmy Arka. Mamy trójkę stoperów i poszerza nam to pole manewru całej linii obrony ponieważ Michał Mikołajczyk może zagrać po obu stronach boiska, bardzo uniwersalnym zawodnikiem jest Dawid Abramowicz, a pamiętamy również o Darku Gawęckim. Jak popatrzymy na naszą kadrę, to mimo, że jest nas dwudziestu to nasza uniwersalność jest ogromna. W linii obrony ta nowa rywalizacja z pewnością podniesie jeszcze solidność tej formacji, choć musimy pamiętać, że jesienią byliśmy jednym z zespołów, który tracił najmniej bramek w całej lidze.