Okocimska wciąż niezdobyta

Nie udało się wygrać graczom Puszczy Niepołomice meczu z Okocimskim Brzesko w ramach 15. kolejki piłkarskiej II ligi. „Piwosze” wygrali u siebie 2-0 po bramkach Wojciecha Wojcieszyńskiego z rzutu karnego oraz Mateusza Kasprzyka.

W derbowym spotkaniu w ramach rozgrywek II ligi trener Tomasz Tułacz nie mógł skorzystać z pauzującego za kartki Longinusa Uwakwe oraz z Damiana Lepiarza, który w piątek zgłosił problemy zdrowotne.  Szeroką listę kontuzjowanych opuścili natomiast Dawid Abramowicz i Michał Czarny. To właśnie ta dwójka stworzyła parę środkowych obrońców w dzisiejszym meczu.

Pierwszą akcję zakończoną celnym strzałem gracze z Niepołomic  przeprowadzili w 7 minucie meczu. Wówczas Sotnickiego sprawdził Stepankov. Strzał zawodnika z Ukrainy pewnie złapał jednak bramkarz Okocimskiego. Pierwsza połowa była bardzo szarpana. W dużej mierze było to spowodowane postawą arbitra, który niezwykle drobiazgowo prowadził to spotkanie raz po raz przerywając akcje, dzieląc przy tym upomnieniami obie drużyny. Kartek mimo niezbyt ostrego meczu było tak wiele, że każda kolejna powodowała coraz większą wesołość na trybunach.

Punktem zwrotnym pierwszej połowy była sytuacja z 39 minuty meczu. Michał Czarny podał zbyt lekko do Marcina Staniszewskiego, do piłki dopadł Gluszko i wyszedł przed bramkarza Puszczy, który zahaczył go w polu karnym. Arbiter wskazał na „wapno” i jednocześnie wyrzucił z boiska Staniszewskiego. Rzut karny wykorzystał Wojciech Wojcieszyński, choć Andrzej Sobieszczyk dla którego były to pierwsze minuty w tym sezonie był bliski skutecznej interwencji w tej sytuacji.

W drugiej odsłonie meczu jasne było, że piłkarzy z Niepołomic czeka trudne zadanie. Na domiar złego w 51 minucie meczu drugą żółtą kartką został napomniany Roman Stepankov co oznaczało, że gracze z Puszczy będą kończyć ten mecz w dziewięciu.

Gra w podwójnym osłabieniu oznaczała, że każda strata graczy Puszczy skutkowała przewagą liczebną w ataku gospodarzy. Co ciekawe mimo kilku szans „Piwosze” nie potrafili skutecznie sfinalizować swoich akcji.

Druga bramka dla Okocimskiego wpadła po rzucie rożnym, a wynik meczu ustalił Kasprzyk. W samej końcówce meczu gracze Puszczy przeprowadzili jeszcze dwie ciekawe akcje. Najpierw z dystansu uderzył Sojda, a jego strzał z problemami sparował Aleksander Kozioł, który zmienił w drugiej połowie kontuzjowanego Waldemara Sotnickiego. Bramkarza Okocimskiego po niefortunnym wybiciu piłki,  z murawy do szpitala odwiozła karetka.

W ostatnich sekundach z piłką w pole karne wpadł jeszcze Abramowicz, ale Kozioł znów nie dał się pokonać. Twierdza Okocimskiego pozostała zatem nie zdobyta.

Okocimski Brzesko – Puszcza Niepołomice 2-0

43′ 1-0 k. Wojciech Wojcieszyński, 70′ 2-0. Mateusz Kasprzyk

Okocimski: 1. Waldemar Sotnicki (74′ 33. Aleksander Kozioł), 16. Paweł Pyciak (ż), 4. Mateusz Wawryka, 20. Arkadiusz Garzeł, 2. Mateusz Kasprzyk (M), 14. Konrad Kurzywilk (M) (87′ Krystian Maślanka), 18. Arkadiusz Lewiński (ż), 10. Wojciech Wojcieszyński kpt (ż)., 9. Sebastian Janik, 8. Kamil Białkowski (ż) (71′ 6. Wojciech Dziadzio), 11. Iurii Gluszko (ż)(54′ 17. Patryk Bryła)

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski (M) cz, 4. Łukasz Furtak, 3. Michał Czarny, 19. Dawid Abramowicz (ż), 28. Michał Mikołajczyk kpt. (ż)(53′ 10. Dawid Sojda), – 2. Konrad Wieczorek (ż) (73′ 16. Dominik Maluga), 17. Dariusz Gawęcki, 6. Roman Stepankow (2ż), 7. Marcel Kotwica, 14. Kamil Łączek (ż) (43′ 22. Andrzej Sobieszczyk (ż)) – 9. Adrian Gębalski (64′ 21. Mateusz Broź)