Operacja Chrobry Głogów

Sąsiadujący z nami w tabeli Chrobry Głogów będzie pierwszą drużyną, która w 2020 roku zawita na niepołomickim K2.

2020 rok rozpoczynamy z czystą kartą jeśli chodzi o postawę klubu w meczach u siebie wierząc, że passa z jesieni odejdzie szybko w niepamięć!

131 dni minęło od ostatniego i jedynego zwycięstwa Żubrów na Stadionie Miejskim w Niepołomicach w trwającym sezonie Fortuna 1 ligi. Ten licznik z całą pewnością będziemy chcieli zatrzymać w niedzielę starciem z Chrobrym Głogów.

Chrobry, przezimował na 15 miejscu w ligowej tabeli ze stratą trzech punktów do Puszczy, mając dokładnie taki sam dorobek jak zagrożona spadkiem Odra Opole. To pokazuje jak ważne w kontekście obu zespołów jest dobre wejście w nowy 2020 rok.

Zima w Głogowie

Chrobry był zdecydowanie najspokojniejszym klubem podczas zimowej przerwy. Zespół nie zmienił zbytnio swojej kadry. Z zespołem pożegnali się napastnik Gerard Artigas, który jesienią w 7 meczach ani razu nie trafił do siatki i zazwyczaj grał ogony oraz Łukasz Góra, który został piłkarzem Stali Rzeszów. Barw Chrobrego bronić będą natomiast Maksymilian Banaszewski, który ostatnio grał w rezerwach Arki Gdynia oraz były obrońca ŁKS-u Kamil Juraszek.

Przygotowania

Podopieczni trenera Djurdjevicia rozegrali w czasie przygotowań sześć sparingów. Wygrali pierwszy i ostatni. Na początek zespół pokonał drugoligowy GKS Katowice 2-0 (Ziemann i Juraszek), a na koniec z trzecioligowy Świt Skolwin.

Historia

Jesienią w Głogowie wygraliśmy 1-0 po bramce w końcówce spotkania zdobytej przez Jakuba Bąka. W ubiegłym sezonie również mieliśmy okazję cieszyć się ze zwycięstwa na wyjeździe po wygranej 3-2. Przy K2 było jeszcze lepiej pokonaliśmy Chrobrego 3-0.

Czas powtórzyć ten wynik w czasie niedzielnego spotkania! Pierwszy gwizdek 1 marca o 15:00.